Francouz Delaveau vítězem GP v Hong Kongu

Nedělní den vrcholily mezinárodní skokové závody v Hong Kongu. Dne 11. února se při CSI5* konala Grand Prix, kde přemožitele nakonec nenašel Patrice Delaveau. Skvěle si vedl i rakouský zástupce Max Kühner, který si dojel pro konečné druhé místo…
11.02.2018 14:06  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

V Hong Kongu vrcholily nedělní Grand Prix třídenní mezinárodní závody Longines Masters of Hong Kong. V dvoukolové soutěži 160 centimetrů vysoké měl nakonec navrch Francouz Patrice Delaveau, který v této zkoušce sedlal koně Aquila HDC. Vítězná dvojice dokončila obě kola bezchybně, v tom druhém pak dosáhla na čas 37,81 vteřiny.

Jednalo se však o velice těsné vítězství. Skvělé vystoupení totiž předvedl rakouský jezdec Max Kühner. S koněm Cielito Lindo 2 se totiž velice přiblížil francouzskému zástupci, neboť v druhém kole na něj ztratil pouze sedm setin vteřiny.  Neméně těsný byl také rozdíl časů na druhé a třetí příčce. Rozestup mezi Rakušanem a třetím Danielem Deusserem byl totiž pouhých osm setin vteřiny. Tento německý reprezentant se v soutěži představil s koněm Cornet d´Amour.

Další bezchybní jezdci již dokončili druhé kolo výrazně pomaleji. Zatímco v elitní trojici tak rozhodovaly setiny vteřiny, mezi třetí a čtvrtou příčkou byl již třívteřinový rozestup. Pouze pěti dvojicím se podařilo dokončit obě kola této náročné soutěž bezchybně.