EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11D

reklama

Filmaři představí dostihový svět Jaroslava Myšky

 19.08.2015 13:00 | AUTOR

Součástí doprovodného programu nadcházejícího dostihového mítinku bude i něco pro milovníky dokumentárních filmů. Školící centrum SSCHK ve spolupráci s Dostihovým spolkem a.s. uvede krátký dokument „JESO - Dostihový svět Jaroslava Myšky“.

reklama 12D

Promítnut bude na všech obrazovkách umístěných na dostihovém závodišti


Jaroslav Myška a Goscater. Foto: Dostihový spolek

Na počátku všeho byla příprava debutanta, kterého nikdo nechtěl do dostihu sedlat. Školící centrum SSCHK oslovilo Jaroslava Myšku a ten s přípravou souhlasil. „Vřelý a ochotný přístup Jardy se posléze ukázal jako velmi profesionální a to především jak v brilantních jezdeckých schopnostech, tak i v přístupu dostát všemu co si s Jardou člověk domluví. Tento v českých podmínkách ojedinělý přístup nás společně inspiroval k natočení krátkého dokumentu popisující jeho profesní život při trénování koní v centrále ve Valech u Přelouče,“ popisuje začátky natáčení Daniel Toušek ze Školícího centra. Žokej Jaroslav Myška na nabídku kývl a dnes natáčení hodnotí jako velmi zábavné.
 
„Daniel si počínal velice profesionálně jako režisér, kameraman, střihač, zvukař a já nevím co všechno, co je potřeba k vytvoření takového filmu. Chrlil ze sebe nápady co a jak udělat, z jakého úhlu a jak by to bylo nejlepší. Šlo o to, přiblížit široké veřejnosti v jakých podmínkách a jakým způsobem pracujeme s dostihovými koňmi a díky tomuto filmu se to myslím povedlo. A když už nic, tak je to minimálně hezká a zajímavá vzpomínka,“ říká Jaroslav Myška.
 
Filmaři využili i prostředí dostihového závodiště v Pardubicích a cvalovou dráhu, která se hodila pro natáčení cválajících koní. A Toušek přiznává, že natáčení připravilo nejednu akční momentku. „Bylo nutné zajistit dobrého řidiče, který by byl schopen udržet stejné a plynulé tempo s cválajícím koněm po delší dobu a zbytečně dlouho se tomu neučit. Jarda Myška je plný humoru a proto tuto důležitou funkci rovnou “ve dveřích” přiřadil nic netušícímu majiteli stáje JESO  Ladislavu Jezdínskému,“ prozrazuje Daniel Toušek a hned dodává další historiku z natáčení: „Pan Jezdinský, jako nově zaškolený řidič pro „filmovou školu“, nestihl při prvním pokusu uvést svůj pickup s kameramanem na korbě do požadované rychlosti a koně ve sprintu kolem nás v podstatě jen proběhli až se zaprášilo. Láďa šlape na plyn, kameraman se drží, seč může, v tichosti nadává a kamera stále běží… V momentě pro co nejrychlejší dotáhnutí se zpět ke koním tachometr auta ukazuje hodnotu až 80km. Dohánějící touto rychlostí rozběhnuté koně na travnatém výběhu je snaha o co nejstabilnější záběry opravdovým zážitkem. Po dokončení lotu se pak Jarda s nadšením zeptá “Tak co, dobrý?“ a tak s hlavou totálně vyhučenou odpovídám s malou dušičkou “Jasná věc Jardo, dobrý”. Ale jistý si tím nejsem. Ve střižně pak tento záběr koní v plné rychlosti působí naopak brilantně.“ 
 
Zda tomu tak je, to se mohou návštěvníci dostihového mítinku přesvědčit na vlastní oči. Dokumentární film bude promítán o přestávce mezi třetím a čtvrtým dostihem, tedy přibližně ve 14:20 hodin. Sledovat jej mohou nejen na velkoplošné obrazovce v cílové rovině, ale také ve vestibulu tribuny D, případně v ložích na tribunách. 
 
Zdroj: Tisková informace Dostihového spolku, a.s.
 


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace