Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Písečné nad Dyjí - mezinárodní závody spřežení CAI 26. - 29. 5.|Olomouc - skokové závody 27. - 29. 5.|Královice - drezurní závody 28. 5.|Královice - skokové závody 29. 5.|Zduchovice - mezinárodní skoky CSI 1. - 5. 6. |Přeštěnice - všestrannost Zlatá podkova 3. - 5. 6.|Královice - drezura 4. - 5. 6.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11B

reklama

Charme Look obhájil srpnové kvalifikační vítězství

 20.08.2017 17:19 | AUTOR

Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se stal v sobotu 19. srpna Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. Více se dočtete v tiskové zprávě...

reklama 12B

Foto: Miroslav Majer
 
Vítězem třetí kvalifikace na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou je opět Charme Look. Obhájil tak své loňské vítězství v tomto srpnovém dostihu a opět šel stylem start – cíl. K titulu vítěze jej přivedl jeho parťák z vítězné Velké pardubické žokej Jan Faltejsek, který v Pardubicích vybojoval hattrick. 
 
Vítěz loňské Velké pardubické Charme Look se na špici startovního pole držel už od startu a úspěšně odrážel útoky svých soupeřů. Přesto na poslední skok najížděli téměř současně s No Time To Lose, šampion Charme Look ale osmiletému hnědákovi nakonec s přehledem utekl. „Výborně skákal, byl na tom lépe než na jaře. Všechno bylo fajn. Jen snad, když jsme jeli na tu výběhovku s Honzou Kratochvílem a jeli jsme ji hodně zostra… to byl ten správný adrenalin,“ komentoval průběh kvalifikačního dostihu Jan Faltejsek. Taktika start – cíl byla v plánu, podle trenérky Martiny Růžičková to má Charme Look tak rád. „On to miluje. I v práci chodí rád sám. Když je s koňmi, tak už zlobí,“ prozradila trenérka. „Velká je ještě daleko. Budeme trénovat dál, ale opatrně. Budeme se ho snažit udržet v naprosté pohodě a kondici. Bára (Málková) se věnuje všem, ale on má od ní VIP péči a vrací nám to,“ dodala Martina Růžičková. Na otázku, zda bude i nadále spolupracovat s Janem Faltejskem odpověděla s úsměvem: „Já doufám, že Honza bude spolupracovat s námi! Nerada bych to podzimu shazovala sedm kilo.“
 
Za Charme Lookem doběhl už zmiňovaný vítěz loňské Ceny Vltavy No Time To Lose v sedle s druhým žokejem z loňské Velké pardubické Janem Kratochvílem. Ovšem tehdy v sedle Ange Guardiana, kterého tentokrát trenér Josef Váňa nasedlal pro svého syna. Kvalifikaci tato dvojice dokončila sedmá. Za No Time To Lose si stejně jako při květnové kvalifikaci pro třetí umístění došel už také zkušený Reaper s žokejem Jaroslavem Myškou v sedle, za nimi velezkušený vítěz první letošní kvalifikace Zarif s žokejem Josefem Bartošem, Stretton v sedle s žokejem Niklasem Lovénem, Templář s žokejem Marcelem Novákem a sedmičku uzavírá už zmiňovaný Ange Guardian. Dostih dokončili ještě Broker, Tarant, Nikas, Aucun Soucis a Mileryt. Naopak nedokončili Makléř a Sixtyseven, který si ale právo na start ve Velké pardubické vyběhal už v květnu. 
 
Po třetí kvalifikaci má podmínky pro start v říjnové Velké pardubické splněno devatenáct koní, jejichž jména figurují na přihlašovací listině (mezi nimi i „srpnová trojice“ Templář, Ange Guardian a Broker). Kvalifikaci už má ale také dalších jedenáct koní, kteří na dodatečnou přihlášku ještě čekají. Ze startujících ve třetí kvalifikaci jich je hned pět – Stretton, Tarant, Nikas, Aucun Soucis a Mileryt. Termín dodatečných přihlášek je 21. září. 
 
Žokej Jan Faltejsek si ze srpnového mítinku odváží hattrick. Kromě vrcholu dostihového dne, tedy kvalifikační Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. zvítězil také hned v úvodním dostihu přes proutěné překážky pro tříleté koně, a to v sedle Arkalona připravovaného trenérem Pavlem Tůmou. Tenhle tandem druhého vítězství dosáhl ve dvojkové Ceně Peruána, která se na pardubickém závodišti běhá už od roku 1997. Po tuhém boji zvítězil Tzigane du Berlais, na kterého ještě v cílové rovině tlačil Vicody (Pavel Složil ml.). Za nimi doběhli Ter Mill (Jan Odložil), Buonarroti (ž. Josef Váňa ml.) a Kasim (ž. Marcel Novák), který byl považován za favorita dostihu. „Bylo to příjemné svezení. Samozřejmě ta cílová rovina byla složitější. On jak se dostal dopředu, tak začal trošku koukat a nastalo takové to „tak já už si to tady nějak docválám, už nepotřebuju dál“, ale to by mě Vicody ještě vzal zpátky. Ale dopadlo to dobře. Vyhráli jsme,“ řekl po dostihu Jan Faltejsek. 
 
Dařilo se také žokeji Lukáši Matuskému, který ovládl poslední dva dostihy srpnového mítinku. Nejprve zvítězil v dostihu pro klisny, tedy Ceně města Pardubic – Cena Registany s Izynkou a vzápětí v Ceně podporované společností Karl Hainz – sportovní trofeje s outsiderem dostihu Delifo. S Izynkou, připravovanou Čestmírem Olehlou, to bylo jasné vítězství. „Probíhalo to vcelku v klídečku. Odskočili jsme, nikdo nechtěl jít dopředu, tak jsem musel jít já. Dostih jsme rozjížděli pomalu a postupně. Kobyla měla pořád sílu, dobře skákala. Byla nejlepší klisna v poli a taky s přehledem vyhrála,“ popsal vítěznou cestu žokej Lukáš Matuský. Za Izynkou docválala Waikita (Pavel Složil ml.), nejmladší z účastnic dostihu Nancy (ž. Jan Faltejsek), Silk (ž. Jan Kratochvíl) a První láska (ž.  Marcel Novák).  
 
Pětiletého bělouše Delifa přivedl Lukáš Matuský k prvnímu vítězství v kariéře. Udělal tak radost trenéru Františku Holčákovi. Tempo dostihu udával favorizovaný, ale oproti ostatním startujícím koním také výrazně starší Terebesz (am. Michal Mikšovský). Kromě Delifa jej ale v cílové rovině předběhl ještě Luk (ž. Dušan Andrés). Jako poslední dostih dokončil Scare Crow (Radek Man). 
 
V Ceně CHOVSERVIS a.s. Hradec Králové, v proutěných překážkách, se zadařilo realizačnímu týmu Vocáskových, když jistě zvítězil Sertash Ferhanov v sedle šestileté Mary Yeats. Za ní doběhli Flower od Love (ž. Lukáš Matuský), Wicker Stone (ž. Josef Bartoš), Shahrik (ž. Jaroslav Myška) a Timekeeper (ž. Jan Kratochvíl). 
 
Pro první překážkové vítězství si dotančil Valtz v Ceně podporované společností Agrovenkov o.p.s. Šestiletý tmavý valach trenérky Veroniky Lempochnerové se spolu s amatérem Michalem Mikšovským drželi poblíž jednoho z favoritů Kindly Boye, kterého předběhli po posledním skoku v cílové rovině. V sedle Kindly Boye byl vedoucí muž překážkového šampionátu Marcel Novák. Za nimi dokončili Mahony (ž. Jiří Kousek), Rockinger (ž. Niklas Lovén) a Stigris (Richard Bartoň).
 
Zdroj: tisková zpráva Dostihového spolku


Štítky: dostihyPardubice
reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
function closepop(){ $("body").removeClass("hidescrollbar"); $("#popreklamagal").hide(); $("#popreklama").hide(); }