reklama 11C

Svaz chovatelů a majitelů si zvolil vedení, do Rady JC míří Václav Hulínský

ikonka

Český svaz chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní (ČSCHPMDK), který má pět křesel v Radě Jockey Clubu ČR, v neděli zvolil v Poděbradech své vedení. Prezidentem svazu nadále zůstává Ladislav Nagy, funkci viceprezidenta obhájil Otakar Nový.
31.03.2025 17:15  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Pavla Pechmanová  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

Volební valné shromáždění proběhlo v Kongresovém centru Lázeňská kolonáda v Poděbradech a jeho součástí byla tradiční diskuze o aktuální situaci v českém turfu. Prezident Jockey Clubu ČR Jiří Charvát v rámci rozpravy s členy shrnul jednání na ministerstvu zemědělství o zvýšení státních dotací, jehož výsledkem je návrat majitelských a chovatelských prémií.

Jako host vystoupil na shromáždění ČSCHPMDK nový šéf Asociace českých trenérů a jezdců Václav Luka, který mluvil o prohlubujícím se nedostatku kvalifikovaného personálu v tuzemských dostihových stájích a požádal přítomné majitele o participaci na rozjíždějících se projektech výchovy mladých jezdců.

Ve volbách obhájilo své funkce stávající vedení. K jediné výraznější změně došlo ve složení zástupců svazu v Radě JC ČR, kde již nekandidujícího Josefa Bečváře nahradí majitel, trenér a chovatel Václav Hulínský. Kromě něj budou ve vrcholném orgánu dostihové autority nadále zasedat Ladislav Nagy, Jiří Charvát, Jiří Odcházel a Otakar Nový.

"Do budoucna bude naším hlavním cílem dotáhnout dotační program pro majitelské a chovatelské prémie, a tak zajistit podporu pro český chov. Zároveň bude třeba hledat další a nové zdroje financování tak, abychom jednak naplnili to, co si odsouhlasila Rada JC, totiž kontinuální růst peněz v českých dostizích, jednak abychom spěli k vytouženému cíli, jímž nemůže být nic jiného než mít v ČR blacktype dostih," řekl prezident svazu Ladislav Nagy.

reklama 13D

NEJNOVĚJŠÍ
NEPŘEHLÉDNĚTE