reklama 11D

Calla Fonda pátá po kolizi v Lyonu, Gap Pierji zadržen v Crystal Cupu

ikonka

Zahraniční starty českých koní o víkendu přinesly jediné dotované umístění. Tříletá Calla Fonda ze stáje Leram finišovala v neděli pátá v Lyonu-la-Soie. V sobotu se ve Fontainebleau představil Gap Pierji, do cíle Crystal Cupu se však nedostal.
30.03.2025 22:04  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: poskytl France Galop  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

Na dotovaný výsledek dosáhla jen tříletá Calla Fonda na nedělním mítinku v Lyonu-la-Soie. V Prix Hutton (1800 m, 21 000 eur) pro nezvítězivší tříleté koně se svěřenkyně Václava Luky mladšího dlouho držela na zadních pozicích a do cílové roviny vbíhala jako předposlední. V závěru pod Clementem Lecoeuvrem rozbalila ve vnitřní stopě táhlou koncovku a začala stahovat ztrátu na přední koně.

Asi padesát metrů před cílem se nezaviněně zapletla do nepříjemné kolize. Prostředkem dráhy jdoucí Vivid s Pierrem Bazirem přivřel soupeře u bariéry a následná dominová reakce vedla ke kontaktu mezi Green Capem a Callou Fondou. Do klasického Oaks přihlášená klisna stáje Leram ošklivě klopýtla, ale nakonec udržela rovnováhu a finišovala pátá. Bazire dostal za incident čtyřdenní distanc.

Na umělé dráze v Lyonu startoval i další bošovický tříletek Snowman Enemy ze stáje BoKaBau s.r.o. Do Českého derby a St. Legeru hlášený debutant v Prix Ammonius (2400 m, 21 000 eur) od startu ztrácel, v posledním oblouku už měl velké manko a Lecoeuvre ho nechal docválat do cíle na vzdáleném desátém místě.

Ekipa trenéra Jiřího Brože se vrací z Kolína nad Rýnem s dvěma sedmými místy. Sedmiletý bílý valach Parigi obsadil tuto příčku ve dvojkovém handicapu Frühlingspreis der RheinEnergie (1600 m, 15 000 eur) a asistoval tak při návratu žáka Tomáše Romana do sedla po zranění. Ve trojkovém sprintu Preis des Kölner Rohr-, Kanal- u. Entsorgungsbetriebs G. Noé GmbH (1200 m, 8200 eur) doběhla sedmá i Storm Kodi s amatérkou Eliškou Fialkovou, které však unilla dotace jen o krátkou hlavu.

Již v sobotu se představil valach Gap Pierji s žokejem Janem Kratochvílem v listed krosu Grand Steeple-chase cross country de Fontainebleau (6000 m, 57 000 eur), součásti překážkového seriálu Crystal Cup. Svěřenec Josefa Váni mladšího se v první polovině dostihu pohyboval kolem šestého místa, ale v závěru se propadl na poslední příčku a čtyři překážky před cílem byl zadržen. Vítězem se stal devítiletý Gentilhomme s Felixem de Gilesem.

V Saint-Cloud startoval v sobotním Quinté+ handicapu pětiletý Vazirpour ze stáje SV Vondra. V classe 2 Prix du Languedoc (2000 m, 53 000 eur) skončil pod Fridou Valle Skar čtrnáctý.

reklama 13A

NEJNOVĚJŠÍ
NEPŘEHLÉDNĚTE