reklama 11B

Rušná neděle v zahraničí: České stáje vyhrály v Berlíně, Wroclawi i Meranu

ikonka

Tři vítězství ve třech různých zemích vytěžili v neděli koně trénovaní v Česku. Výbornou bilanci měly tuzemské stáje v berlínském Hoppegartenu, řadu dobrých výkonů předvedli i překážkáři ve Wroclawi a Meranu. Shrnujeme zahraniční výsledky.
09.06.2024 22:22  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: poskytl Tor Partynice  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12C

Sedmiletého valacha Sirbowtiemana ze stáje Arenzo na nedělním mítinku v Hoppegartenu nezastavila ani nejvyšší nesená hmotnost v poli 63,5 kg. Svěřenec Jana Ráji měl v cíli čtyřkového handicapu Preis des Berliner Bär (2000 m, 8200 eur) náskok krátké hlavy a triumfoval v Německu již třetí sezonu za sebou. V jeho sedle byl žokej David Liška.

Loňský český šampion prožil v Berlíně úspěšné odpoledne. V trojkovém Preis der PCI Augsburg GmbH (1800 m, 10 250 eur) přidal třetí místo s Norskem. Dotaci vybojoval i druhý český zástupce Zaukhan s Tomášem Romanem, který bral jako outsider 214:10 krk a krátkou hlavu za krajanem páté peníze.

Ve sprinterském listed Wettstar.de Silberne Peitsche (1200 m, 25 000 eur), které se do Hoppegartenu nuceně přestěhovalo z Baden Badenu, se Liška sešel se svým loňským partnerem z českých drah Gallanticusem. Současný svěřenec Evy Fabiánové skončil pátý, necelé tři délky za vítězem Schützenzauberem. Caucasian se tentokrát nedostal přes desátou příčku.

 

Čtěte také: V Mostě má křídla. Manoamano dotáhl v Ceně jezdectví čistý hattrick

 

Ve Wroclawi se v neděli zrodilo jedno české vítězství. Postaral se o něj šestiletý valach Nairobi Boy, kterého pro Syndikát V3J trénuje Eva Záhorová. V sedle s Jaroslavem Myškou při svém druhém překážkovém startu suverénně ovládl proutěné překážky na 3800 metrů. Druhému Impasovi nadělil osm délek, čtvrtý skončil Westminster Grey.

Vrchol odpoledne Wroclawska Trial (4300 m, 24 000 zl.) zůstal zásluhou Haad Rina s Niklasem Lovénem doma. Nejlepším českým koněm byla dvě délky za ním druhá Ztracenka, následovaná Cosmic Magic. V klisnám určené Suempol Nagrodě Konstelacji (1907 m, 44 000 zl.) doběhla Minea čtvrtá, Oriwall šestá a Nordpower devátá.

V Meranu i při svém druhém startu na proutěnkách exceloval pětiletý Real Wild Child ze stáje Scuderia Aichner SRL. Hnědák z tréninku Josefa Váni mladšího, který při debutu v nové disciplíně triumfoval zadrženě o 16 délek, i tentokrát po cestě poztrácel soupeře. V Premio Or Jack (3000 m, 14 000 eur) udával pod Josefem Bartošem tempo a své sólo opět dotáhl do zdárného koně. Druhý skončil Mes Ailes, čtvrté místo přidal Magic.

Ve zbylém programu sbíraly české barvy umístění. Čtyřletý Madrilene s Janem Kratochvílem obsadil třetí příčku v Graded 2 proutěných překážkách Criterium di Primavera (3500 m, 50 050 eur). V krosu na 3500 metrů doběhli Beau Saonois druhý a Younes třetí, v proutěných překážkách na 3300 metrů zopakovali tyto výsledky Occhio alla Penna a Igor.

Již v sobotu pokračoval v kvalitních výkonech na francouzských drahách hnědák Rate ze stáje Pegas. Někdejší klasický vítěz si připsal druhé místo ve steeplechase classe 4 Prix de l' Office de Tourisme Intercom. de l' Alsace Verte (3900 m, 15 000 eur) ve Wissembourgu. Za vítězkou Sweet Cesaria, jíž dával 4 kilogramy, zaostal o 6 1/2 délky.

Ze dvou českých reprezentantů v sobotním Magdeburku se více dařilo šestileté Noelle ze stáje PP Zámrsk. Pod Tomášem Romanem doběhla druhá ve trojkovém handicapu Preis der Ramsburg GmbH (1300 m, 8200 eur), půl délky za vítězem.
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE