reklama 11D

Rex Of Thunder zdolal šest derby-vítězů. Na Turf gala hrála jen česká hymna

ikonka

Slovenskému žokeji a trenérovi působícímu na Moravě Michalu Demovi se splnil velký sen. V sedle svého svěřence Rex Of Thundera ze stáje Drag Consulting zvítězil ve 40. Velké ceně Slovenska a zapsal se tak do dostihové historie své rodiné země.
02.06.2024 23:42  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: poskytlo Závodisko Bratislava  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

Pět špičkově obsazených mezinárodních dostihů a pětkrát česká hymna. Taková byla bilance nedělního mítinku Turf Gala v Bratislavě. Jedna z hlavních událostí první poloviny sezony ve střední Evropě, která se odehrála za optimálního počasí a na dobré dráze, nabídla mimo jiné mimořádně obsazenou Veľkou cenu Slovenska (2400 m, 32 000 eur).

V konkurenci koní z pěti různých zemí dominoval šestiletý Rex Of Thunder v sedle se svým trenérem Michalem Demem. Hřebec stáje Drag Consulting porazil šest různých derby-vítězů a odškodnil svůj tým za zbytečnou květnovou cestu do Paříže.

V repríze doběhu Velké dubnové ceny doběhla na druhém místě Abha, ztrácející na vítěze stejně jako před dvěma měsíci jednu délku. Její majitel Josef Dufek po doběhu podal protest proti vítězi pro tísnění u distance. Dostihová komise ho uznala s tím, že incident neměl na pořadí v cíli vliv. Třetí místo vybojoval maďarský Agreement, krátkou hlavu za ním doběhl favorit Opasan a tabuli uzavřel Gasparini. Rex Of Thunder vyběhl čas 2:31,35.

 

Čtěte více: Famózní Ponntos završil blacktype hattrick, Kratochvíl čaroval v Meranu

 

V největším slovenském sprintu Ceně ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (1200 m, 20 000 eur) obhájil loňské vítězství osmiletý Worth Choice ze stáje Vasury Kolesa. Žokej David Liška držel svěřence Štěpánky Myškové na průběžné čtvrté pozici za vedoucími Gogokou a Drish Venture, než v cílové rovině razantně nastoupil.

Jeho věčný soupeř Jir Sun finišoval o délku druhý a český doběh “raz-pět” dotvořili s minimálními rozestupy Hidden Colony, Little Lord a Drish Venture. "Já jsem to nechal na něm, na takových koních to jde samo. Jsem rád, že jsem se na něj na poslední chvíli dostal a že to vyšlo," řekl Liška v přenosu RTVS.

Loňský český šampion přidal v jedničkovém programu ještě druhý triumf a shodou okolností s dalším osmiletým veteránem. Bělouš Ignacius Reilly ze stáje Syndikát V3J splnil roli favorita Ceny Scottish Rifla (1800 m, 16 000 eur), i když na něj v posledních metrech dotíral podceňovaný Prewitt a přiblížil se mu na rozdíl krku. Na třetí místo přispěchal podél bariéry útočící Polák Timemaster.

 

Čtěte také: Chuchelský double "růžovo-bílých". Generálku na derby vyhrála Fine Anyway

 

Ve Starohájském kritériu (2000 m, 16 000 eur) si domácí patrioti hodně slibovali od nejlepšího slovenského tříletka Boulevard Blanqui. Ten sice odskakoval jako desetinový favorit, ale po startu ho to vyneslo na špici a než se usadil, vyplýtval cenné síly svou chtivostí.

V cílové rovině ho minuli z posledního místa jdoucí Eskadra Zero, kterou Adam Florian trpělivě posouval blíž soupeřům, a Merino, ale žádný souboj se nekonal. Klisna trénovaná Václavem Lukou pro stáj Rustikal HC s.r.o. se stále "zeleně" působícímu Merinovi hravě vzdálila a vyhrála o 2 3/4 délky. Boulevard Blanqui uhájil třetí peníze.

"Šli jsme cíleně proti hřebcům, chtěl jsem ji otestovat v těžší konkurenci. Zase dokázala, že každý metr navíc jí vyhovuje," prohlásil Luka.

Cena Arvy (1800 m, 16 000 eur) nabídla souboj nejlepších klisen z české i slovenské Jarní ceny klisen. Vítězství si rezolutním závěrem pohlídala favoritka Vermelho pod Tomášem Lukáškem. 3/4 délky za klasickou vítězkou trénovanou Ingrid Janáčkovou Koplíkovou pro majitelku Janu Fialovou skončila druhá Francis Gold. Nejlepší domácí zástupkyní byla třetí Ninna Best a čtvrtá doběhla She Free.
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE