reklama 11B

V Mostě má křídla. Manoamano dotáhl v Ceně jezdectví čistý hattrick

ikonka

Z Tušimic u Kadaně to mají koně trenéra Miroslava Nieslanika do Mostu poměrně blízko. V sobotu prodloužili svou letošní vítěznou sérii na severočeské dráze na sedm vítězství. Sabina Mokrošová dovedla k triumfu veterány Manoamana i Donna Clifse.
08.06.2024 23:25  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Petr Guth, www.dostihovy-svet.cz  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

V mladých letech býval králem druhých míst a až ve dvaatřicátém startu kariéry okusil chuť vítězství. Teď je hnědákovi Manoamano ze stáje MUDr. Evy Nieslanikové osm let a na stará kolena se stal jedničkovým vítězem.

Svěřenec Miroslava Nieslanika v sobotu završil letošní hattrick v Mostě a těsně ovládl Cenu jezdectví společnosti Tipsport na 1400 metrů. Jezdkyně Sabina Mokrošová opět zvolila osvědčenou taktiku start-cíl, ale v posledních metrech ji výrazně potrápil zezadu finišující Creator s Radkem Koplíkem.

Sázkový favorit mocně dotahoval a v cíli mu na Manoamana chyběl krk. Třetí doběhl Matello, čtvrtý Live už ztrácel na vítěze více než šest délek.

 

Čtěte také: Všude říkám, že jsem Češka. Na první vizitku mi dali Dubawiho, vzpomíná Lucie Botti

 

Centrála Tušimice u Kadaně se radovala i ve druhém nejhodnotnějším dostihu dne. Sedmiletý Donn Clifs pod Mokrošovou od startu pracoval na špici a v závěru se jistě ubránil útoku domácího odchovance Yasánka, o třetí příčku se v současném doběhu rozdělily klisny Kaleomiya a Daddy’s Girl.

Trenér Miroslav Nieslanik letos v Mostě nasedlal již sedm vítězů v barvách své dcery Evy, Sabina Mokrošová na severu Čech vyhrála v aktuální sezoně šestkrát.

Ranevskaya udělala první krok

Kromě týmu Nieslanikových dosáhla na sobotní double i Lenka Neprašová. Mladá jezdkyně se prosadila nejprve v prvním letošním dostihu dvouletých, kde hnědka Lada z tréninku Heleny Vocáskové jistě zdolala dvojici soupeřek Walderru a Fantazii.

Druhý úspěch přidala Neprašová ve čtyřkovém handicapu na 1600 metrů. Těsně před cílem sahala po prvním vítězství kariéry čtyřletá bělka Fanny, ale posledními cvalovými skoky se před ni o nos dostal stejně starý Barrandien. Mohutného valacha majitele Václava Luky trénuje František Zobal.

Zajímavým dostihem byla trojková Cena Dostihového klubu (2200 m) pro nezvítězivší tříleté. Sešlo se v ní několik koní stále disponujících klasickými přihláškami a část z nich se utkala o nejvyšší příčky. Přesvědčivým vítězstvím start-cíl udělala krok k účasti v Oaks hnědka Ranevskaya ze stáje Zlatý kůň s.r.o. Stále nezkušeně působící klisna pod Davidem Liškou porazila jistě o dvě délky hřebce Highland Sweet. za nimi se seřadili Rabbit Blue Bresil a Elsa Lucia.

Jedno z překvapení odpoledne bylo k vidění ve čtyřkovém handicapu na 2200 metrů. Neuvěřitelnou akcelerací na začátku cílové roviny rozhodl čtyřletý Gajda s amatérem Matyášem Lukou. Ryzák stáje Rustikal HC s.r.o. proklouzl jako duch podél bariéry a utekl o 1 1/2 délky mostecké specialistce Dream Of Love.

Ve trojkové Ceně Hitrádia North Music (2200 m) využil v hřebčíně Napajedla narozený Amigo nejnižší nesené hmotnosti 48 kg a pod Taťánou Mášovou si doběhl pro první vítězství kariéry. Délku za svěřencem Petra Kříže ze stáje Šimi skončila Quiera před Victory Icon.

Už jen dvě "čárky" dělí od titulu žokeje Lucii Fialovou, která se s pětiletou Kazi z vlastního chovu trenéra Václava Hulínského postarala o nejsuverénnější triumf odpoledne. V pětkovém handicapu na 1400 metrů utekla druhé Leonardě o pět délek.
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE