reklama 11A

Jedno druhé a dvě třetí místa. Ve Štrasburku se českým barvám dařilo

ikonka

Čtyři dotovaná umístění vybojovaly české stáje na čtvrtečním mítinku ve Štrasburku. Na francouzské dráze bodovali rovinoví i překážkoví koně. Volkov Jelois finišoval druhý ve steeplechase, třetí doběhli ve svých dostizích Mr Dreamer a Komtesa.
13.06.2024 19:49  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Pavla Pechmanová  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12D

Osmiletý bělouš Volkov Jelois ze stáje Scuderia Aichner SRL cestoval do Štrasburku s vizitkou koně, který se v pěti minulých startech umístil na dotovaných pozicích ve Francii a Itálii. Trenér Josef Váňa mladší na valacha podruhé posadil Lenku Neprašovou a osvědčená dvojice finišovala o délku druhá ve steeplechase handicapu Prix Alexandre le Grand (4200 m, 28 000 eur). Druhý český zástupce Molly Power se dostal do cíle na desátém místě.

Ve Štrasburku se dařilo i trenérovi Zdeňku Seménkovi a majitelce Haně Veselé. Jejich Mr Dreamer obsadil třetí příčku v početně obsazeném classe 4 pro čtyřleté koně Prix Robert Matzinger (1400 m, 18 000 eur) a v interním českém souboji zdolal desátého Holly Happyho ze stáje Pegas. Druhé dotované umístění moravské ekipy se zrodilo v Prix du Pays de Hanau (2000 m, 15 000 eur) díky Entropii, která z pátého místa ztrácela asi pět délek na o 7,5 kg méně zatíženého vítěze. Oba Seménkovy svěřence odjezdil Fabrice Veron.

Naprázdno nevyšla ani stáj Pegas. Polosestra druhého z derby Tcheque Kinga Komtesa získala pod Corentinem Smeuldersem třetí peníze v proutěných překážkách čtyřletých klisen Prix Fuhrmann Paysagiste (3600 m, 15 000 eur).
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13A

NEPŘEHLÉDNĚTE