Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11A

reklama

Uhynul Larcan. Třídový vytrvalec i pamětník začátků Andrey Halíkové

 22.10.2020 19:47 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Ve věku 23 let musel být ve čtvrtek uspán Larcan, jeden z nejúspěšnějších českých odchovanců na přelomu tisíciletí. Smutnou zprávu potvrdil serveru Jezdci.cz valachův majitel Miloslav Halík, u něhož Larcan trávil spokojený důchod.

reklama 12D
Ryzák Larcan se narodil v hřebčíně Napajedla jako syn hřebce Arcanea a klisny Lakonie. V barvách stáje MHM, jejíž koně trénoval Ladislav Šilhavý v Radimovicích, na sebe upozornil už jako tříletý v sezoně 2000, když vyhrál dva dostihy II. kategorie a doběhl pátý v klasickém St. Legeru.
 
Jako starší se probojoval do vytrvalecké špičky. V sedle se svým stálým jezdcem Ramilem Děmidovem zvítězil v jedničkovém Audi Cupu v Karlových Varech, finišoval druhý v Ceně prezidenta republiky a posbíral celou řadu dalších umístění na nejvyšší scéně. V závěru kariéry přešel na překážky.
 
Když se těžiště pozornosti Miloslava Halíka přesunulo z dostihového sportu k jezdectví, přešel i Larcan na parkury. Stál u jezdeckých začátků majitelovy dcery Andrey, s níž vyhrál její první "L" na trávě v Rakousku. "Byl to úžasný kůň. I když neměl za sebou žádné přiježdění nebo sportovní průpravu, zvládl prakticky cokoli," poznamenal Halík.
 
Na snímku: Larcan (zcela vlevo) odskakuje 31. srpna 2003 do trialu Velké ceny turfu, vedle něj Cosmetik, Poderoso a pozdější vítěz Tribal Instinct. Foto: Martin Cáp


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


Štítky: dostihyskoky
reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace