Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11B

Poslední přípravu na letošní klusácké derby ovládli bratři Vávrové

 15.08.2022 12:22 | AUTOR

ikonka

Už jen tři týdny zbývají do letošního Klusáckého derby v Chuchle Areně Praha. V neděli 14. srpna se většina uchazečů sešla v Přípravné Derby-ceně na 2180 metrů, jež nahradila dřívější kvalifikace a čtyřletá elita v ní ladí formu před vrcholem sezony.

reklama 12C

Po škrtu čerstvého vítěze Slovenského derby Jerryho se na startu sešla pouhá čtveřice aktérů a to předznamenalo celý průběh dostihu. Polovina malého pole totiž hájila barvy rodinné stáje Vávra Chropyně a bratři Zdeněk a Pavel Vávrové si v sulkách svých svěřenců připravili tempo na míru. Na špici pracoval Leroy W, těsně následovaný stájovým kolegou Ideal Majycem.

V závěrečném okruhu se na ně chystal zaútočit Luthier Boko s jezdcem Laurensem Rinkesem, svěřenec Jaromíra Kotáska však v rozhodující chvíli zacválal a bylo rozhodnuto. Dvojice jezdců ve žlutých dresech kontrolovala situaci, v cílové rovině si ještě vyměnila dojmy a v poklidu dojela do cíle. Zvítězil Leroy W vedený Zdeňkem Vávrou, délku za ním završil dokonalý stájový triumf Ideal Majyc. Třetí Imos ztrácel dalších dvacet délek. Vítěz dosáhl kilometrového času 1:18,893.

Žádný velký souboj nebyl k vidění ani v devátém dílu celoroční série pro francouzské klusáky Prix du Trotteur Francais. Na vytrvalecké distanci 2715 metrů se stylem start-cíl prosadil Elixir de Charnie v sulce se svým trenérem Jaroslavem Dobrovolným. Osmiletý tmavý hnědák stáje Skree si pro páté letošní vítězství v osmém startu doběhl v kilometrovém čase 1:17,047. Druhý doběhl valach Give Me Five před letošním sériovým vítězem Embargo d’Ukraine.

Výborný výkon podal někdejší druhý z klusáckého derby Perceval v závěrečné Ceně Českého klusáckého spolku. Pětiletý valach stáje Sochor s.r.o. vedený Elenou Salkovič-Volf udržel o 3/4 délky za sebou dobře jdoucího Kadeta Misi, třetí finišovala Luna. Perceval vyběhl kilometrový čas 1:16,750.
 

Foto: Václav VokálSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE