ŽIVĚ dostihy, working equitation, klusáci, chladnokrevníci, paravoltiž
reklama 11B

Zimní jezdecký pohár 2022 zahájí za čtvrt roku. Čekají ho dvě předkola

 30.10.2021 08:00 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Přesně tři měsíce zbývají do startu odloženého osmého ročníku Zimního jezdeckého poháru. Ten měl proběhnout již v roce 2021, ale nakonec musel být odložen a v této sezoně proběhnou pouze dvě listopadová předkola v Královicích u Slaného.

reklama 12D


Týden zbývá do startu prvního ze dvou předkol Zimního jezdeckého poháru 2022. Osmý ročník měl probíhat od ledna do března letošního roku, ale kvůli vládním restrikcím se žádné z jeho naplánovaných kol nemohlo uskutečnit. Hlavní organizátor seriálu proto alespoň naplánoval na 6. a 27. listopadu dvě předkola série, která naplno odstartuje opět na konci prvního kalendářního měsíce.

„V sobotu 6. listopadu uspořádáme úplně první mítink v rámci halové sezony 2021/2022. V Královicích u Slaného se uskuteční celkem osm soutěží od úrovně ZPA pro pony do stupně ST*, kdy výška překážek dosahuje 135 centimetrů. Jsme rádi, že zájem o naše závody je opět velký a už v tuto chvíli očekáváme více jak dvě stovky startů,“ uvedl Aleš Suchánek z SK Artego. 

Podruhé se v listopadu parkuroví jezdci a koně potkají v hale Královického dvora v sobotu 27. listopadu, tedy týden po galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v O2 areně, a i v tomto případě je vypsáno osm soutěží na stejných výškových úrovních.

Poté bude následovat dvouměsíční klidové období a naplno se Zimní jezdecký pohár rozjede 29. ledna. Tradičně jej otevře vozatajské klání v Hradištku u Sadské a od té chvíle se mezi sebou budou po týdnech střídat závody spřežení a v parkurovém skákání. Výjimku bude tvořit pouze Tlumačov, jenž se stane na konci února hostitelem obou disciplín v jeden víkend a stejně tomu bude i při finále v Královicích u Slaného v druhé polovině března.

Vozatajové se tedy po Hradištku sejdou v sobotu 12. února ve Slatiňanech, poté v neděli 27. února v Tlumačově, v sobotu 12. března v hale veterinární univerzity Brno, a nakonec v neděli 20. března v Královicích, kde seriál vyvrcholí. 

Parkurové jezdce čekají čtyři zastávky v Královicích u Slaného, a to v sobotu 5. února, dále o čtrnáct dní později – tj. 19. února, poté bud vložen hned po týdnu soutěžní den v Tlumačově (26. února) a o sedm dní později se dění opět přesune do Královic. Tam se parkurová část seriálu uzavře v sobotu 19. března. „Věříme, že jak skokovým jezdcům, tak vozatajům zpříjemníme Zimním pohárem čekání na venkovní sezonu a všechna kola se budou chlubit hojně obsazenými startovními listinami. V těchto dnech připravujeme podrobná pravidla celého seriálu, která již brzy publikujeme na našich internetových stránkách s adresou www.jezdeckypohar.cz,“ upřesnil garant seriálu Aleš Suchánek z SK Artego. 

Foto: Josef Malinovský

 

 

Termínová listina Zimního jezdeckého poháru 2022

29. 01. 2022 spřežení Hradištko
05. 02. 2022 skoky Královice
12. 02. 2022 spřežení Slatiňany
19. 02. 2022 skoky Královice
26. 02. 2022 skoky Tlumačov
27. 02. 2022 spřežení Tlumačov
05. 03. 2022 skoky Královice
12. 03. 2022 spřežení Brno
19. 03. 2022 finále skoky Královice
20. 03. 2022 finále spřežení Královice

 Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE