EquiTV ŽIVĚ: dostihy, chladnokrevníci, paravoltiž, working equitation
reklama 11B

Zanini vstoupil do sezony vítězně. V Pise ovládl Gran Corsa Siepi

 23.01.2022 17:55 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Dva triumfy včetně hlavního dostihu slavilo na nedělním mítinku v Pise středisko rodiny Váňových. Gran Corsa Siepi Di Pisa s přehledem vyhrál třídový Zanini s Pavlem Složilem, obhájce vítězství Dominique se silnou koncovkou posunul na druhé místo.

reklama 12B

Sedm z devíti účastníků nedělního Gran Corsa Siepi Di Pisa (Gd3, 3500 m, 30 000 eur) přicestovalo z Česka a to se promítlo i do souboje o přední příčky. Jistě o půl délky triumfoval devítiletý Zanini s Pavlem Složilem mladším, který se ubránil velkému finiši obhájce vítězství Dominiqua a pozvedl tak návrat šampiona italských překážkových trenérů Josefa Váni mladšího po dvouměsíčním trestu za pozitivní test L' Estrana.

První větší dostih italské překážkové zimy se odehrával od prvních metrů v režii stáje Scuderia Aichner SRL. Ondřej Velek poslal na špici ryzáka Nic Mountain a odpoutal se o nesčetné délky. Zbytek pole vedl jeho stájový kolega Zanini, v jehož blízkosti se držel Dominique.

Nic Mountain vydržel se silami do druhého okruhu, na protilehlé rovině se však jeho náskok začal zmenšovat a v závěrečném oblouku již vedl Zanini. Složilovi se podařilo optimálně rozvrhnout valachovy síly a loni dvakrát na úrovni Gd1 umístěný Zanini se za distancí ubránil závěrečnému útoku Dominiqua. Linovsky finišoval čtvrtý a na tabuli se dostal ještě Roncal.

 

Čtěte také: Nejhodnotnější dostihy měla Chuchle. K blacktype je ale stále daleko

 

Ve druhém vrcholu dne, proutěnkářském listed Corsa Siepi Dei 4 Anni na 3200 metrů, si nejlépe z českých koní počínal třetí Great Jelois ze stáje All About Cossio, kterého Ludvík Haris nasedlal Janu Kratochvílovi. Nathalea Great doběhla pátá.

Jedno vítězství v rámcovém programu přidal trenér Josef Váňa starší, když šestiletý Natam s Ondřejem Velkem lehce o 2 1/4 délky ovládl proutěné překážky Premio Chivas Regals na 3500 metrů. Jeho stájový kolega v barvách Scuderie Tania-Váňa Poet’s Shadow ho jistil z třetího místa.

Ilustrační foto: Bohumil Křižan / Jockey Club ČRSledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE