reklama 11B


Welfare koní z pohledu chirurgie. Kdy nastává čas je nechat odejít?

 23.12.2019 19:39 | AUTOR |
VIDEO

ikonka

Ve třetí části série video záznamů veterinárních přednášek se MVDr. Marta Horná věnuje citlivému tématu – jak vyhodnotit, že se váš kůň příliš trápí a je rozumnější mu od bolesti pomoci eutanázií. Jaké aspekty je potřeba zvážit? Dozvíte se z videa.

reklama 12C

PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZDE! - KLIKNĚTE

 
Další díl série video záznamů veterinárních přednášek ze dne otevřených dveří Veterinární kliniky Heřmanův Městec se věnuje tématu welfare koní v souvislosti s eutanázií. MVDr. Marta Horná popisuje konkrétní případy, kdy má význam ještě koně léčit a kdy je již vzhledem k závažnosti případu vhodnější zvířeti ukončit trápení.
 
Celá záležitost samozřejmě souvisí také s finanční náročností dané léčby a před dalšími kroky je potřeba rovněž zvážit, jaké jsou důsledky a šance na uzdravení. "U chronických případů, recidiv a neuspokojivého pooperačního průběhu se zamysleme nad tím, kdy je prodlužování terapie ještě humánní," zdůrazňuje MVDr. Horná. Stěžejními tématy jsou v tomto ohledu koliky a ortopedické případy.
 
"Pokud se rozhodnete koně zachránit, je potřeba do toho jít naplno a dopředu počítat s veškerými náklady a náročností. Promyslete, zdali jste schopní dlouhodobou léčbu zvládnout psychicky i finančně, a smiřte se s tím, že do veterinární péče investujete třeba sto tisíc, a přesto to nemusí dopadnout dobře."
 
Video bylo pořízeno během dne otevřených dveří Veterinární kliniky Heřmanův Městec. Internetová televize EquiTV.cz vám postupně nabídne záznam ze všech uskutečněných přednášek na téma: akutní chirurgické zákroky; plánované chirurgické zákroky; welfare zvířat – kdy je čas nechat koně odejít; nemocné novorozené hříbě – investice versus výsledek; laboratorní vyšetření, aneb co oko nevidí, zjistí laboratoř; hromadné onemocnění ve stáji; vyšetření koně v zátěži; antiparazitární programy; trhání zubu; vyšetření při koupi aneb jak (ne)koupit koně. 
 
Podrobnosti o službách Veterinární kliniky Heřmanův Městec se dozvíte na stránkách www.klinikahm.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace