ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11B

reklama

Vstupenky na GC Prague Playoffs 2019 půjdou do prodeje začátkem března

 27.02.2019 11:46 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Už jen hodiny dělí do startu prestižní parkurové série Global Champions 2019. První mítink se koná od 28. února v Dauhá, poslední bude opět hostit pražská O2 arena, a to odk 21. do 24. listopadu. Vstupenky na Prague PlayOffs zakoupíte již v březnu!

reklama 12D
 
Jedinečná parkurová show Global Champions Prague PlayOffs a vyvrcholení celoročních sérií Global Champions League a Longines Global Champions Tour se v listopadu 2019 opět vrátí do pražské O2 areny. Velkolepé finále se v české metropoli odehraje o pár týdnů dříve než loni – od 21. do 24. listopadu. Vstupenky na největší světovou akci v parkurovém skákání půjdou do prodeje začátkem března.
 
Premiéra soutěže Global Champions Prague Playoffs přilákala loni v prosinci do O2 areny 32 tisíc fanoušků, další dva miliony diváků sledovaly program prostřednictvím televizních obrazovek a internetových přenosů. Týmovou soutěž GCL Super Cup ovládli jezdci týmu Madrid in Motion, na druhé příčce skončili Valkenswaard United a třetí Paris Panthers. Český tým Prague Lions skončil před branami semifinále. V soutěži jednotlivců, ve které se utkalo šestnáct nejlepších jezdců v rámci Longines Global Champions Tour, zvítězila Australanka Edwina Topsová-Alexanderová.
 
Nizozemský zakladatel série Global Champions Jan Tops pěl na organizaci akce a zázemí pro jezdce chválu. „Premiéra nového Global Champions Prague PlayOffs změnila pravidla hry v našem sportu a bylo fantastické slyšet pozitivní zpětnou vazbu od jezdců, sponzorů i fanoušků. Praha se stala milníkem v historii parkurového sportu i v rámci Global Champions,“ uznal Tops. 
 
Galashow parkuru a vyvrcholení celoroční série se do O2 areny vrátí i v letošním roce, fanoušci se mohou těšit na výkony nejlepších jezdců a koní světa. „Přípravy jsou už nyní v plném proudu,“ říká předseda organizačního výboru Jan Andrlík z Czech Equestrian Teamu, který je organizátorem akce. „Na jednu stranu je to pro nás jednodušší, jelikož už máme velké zkušenosti z loňského ročníku a máme nastavené procesy a strukturu organizace, na druhou stranu to bude velká výzva – chceme, aby byl druhý ročník ještě lepší a pestřejší, hlavně z pohledu doprovodného programu a nákupních možností v O2 areně.”
 

Nová sezona

Rok 2019 přináší v rámci seriálu Global Champions několik novinek. Série se rozroste na rekordních dvacet zastávek. Do termínové listiny přibyly tři nová města: New York, Montreal a Stockholm. První zastávkou nejlepších parkurových jezdců je katarské Dauhá už koncem tohoto týdne (28. únor – 2. březen).
 
V seriálu se letos představí šestnáct týmů, tedy o tři méně než loni. Zvýšil se počet jezdců jednotlivých týmů na šest, což umožní více taktizovat při střídání jezdců a koní pro jednotlivé závody, kdy lze maximálně zohlednit jejich aktuální výkonnost. Stejně jako loni musí být součástí každého týmu jeden jezdec mladší 25 let. 
 
V novém složení se představí český tým Prague Lions. K původní trojici Niels Bruynseels (Belgie – aktuálně nejvýše postavený týmový jezdec ve světovém žebříčku, na 14. místě.), Gerco Schröder (Nizozemí) a Anna Kellnerová (Česká republika) se připojí trojice Marc Houtzager (Nizozemí), Wilm Vermeir (Belgie) a Marco Kutscher (Německo). 
 
Asi nejvýraznější novou tváří pražských lvů je 43letý Němec Marco Kutscher – bronzový olympijský medailista z Atén 2004 a vítěz týmové soutěže v rámci mistrovství Evropy 2005. Pětatřicáté místo žebříčku Mezinárodní jezdecké federace patří Marcovi Houtzagerovi z Nizozemí. Mezi největší úspěchy tohoto zkušeného 48letého reprezentanta patří stříbrná medaile z olympijských her v Londýně 2012. Šestým v pražské sestavě je 39letý Belgičan Wilm Vermeir. Zvítězil již v několika pětihvězdičkových závodech a pravidelně se účastní prestižních Pohárů národů. „Toto složení Prague Lions by mělo vydržet nejméně do poloviny roku, kdy je tradičně přestupní období. Není vyloučeno, že by se od července do týmu vrátil český jezdec Aleš Opatrný, pro něhož je nyní hlavní prioritou příprava na týmovou olympijskou kvalifikaci,“ uvedl Andrlík.
 

Vstupenky od března

Vstupenky na prestižní vyvrcholení celoroční série, Global Champions Prague Playoffs budou v prodeji začátkem března. „Vnímáme zájem fanoušků o druhý ročník Prague PlayOffs, proto jsme se rozhodli začít prodej vstupenek zkraje letošní sezony,” řekl Andrlík. Prodej bude zajišťovat společnost Ticketportal.cz.
 
Veškeré informace jsou k dispozici na webu Global Champions Prague PlayOffs www.pragueplayoffs.com
 
Prague PlayOffs 2018/Pavel Lebedareklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace