reklama 11D

Ve Slatiňanech se narodilo první starokladrubské hříbě roku 2019

 15.02.2019 17:25 | AUTOR: Josef Malinovský |
OBRAZEM

ikonka

První letošní starokladrubské hříbě se v Národním hřebčíně narodilo 15. února ve Slatiňanech hodinu po půlnoci. Dle pravidel pojmenovávání starokladrubských koní dostala novorozená klisnička jméno Xabea - 14. Přinášíme podrobnosti i více fotek!

reklama 12B

 
Národní hřebčín tradičně informoval o narození prvního hříběte nového roku. K této radostné události došlo ve Slatiňanech v pátek 15. února hodinu po půlnoci.
 
Malá klisnička se má čile k světu. Dostala jméno Xabea – 14. X je podle počátečního písmene jména matky. Číslice za jménem vyjadřuje, kolikátý potomek je hříbě po svém otci a u starokladrubských klisen je běžnou součástí jména. 
 
Otcem prvního letošního hříběte je čtrnáctiletý plemenný hřebec, starokladrubský vraník Solo Elgata XXVIII, matkou pak desetiletá vraná klisna 511 Xamora, pro kterou je dnešní hříbě již čtvrtým potomkem. Otec Solo Elgata XXVIII úspěšně reprezentoval barvy Národního hřebčína v soutěžích spřežení.  
 
Letošní první hříbě nezůstane dlouho samo, každým dnem se narodí další a do konce června jich Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem i ve Slatiňanech očekává celkem 85.
 
Zdroj: Tisková informace NH Kladrubyreklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE