reklama 11D

V Olomouci proběhne Světový pohár v drezuře. Dorazí potenciální olympionici

ikonka

Mezinárodní drezurní závody, jejichž součástí je kvalifikační kolo Světového poháru, hostí olomoucké Equine Sport Center od 23. do 26. května. Na startovních listinách je několik jezdců, kteří doufají ve start na letních olympijských hrách v Paříži.
15.05.2024 14:15  |  Autor: Josef Malinovský, tisková informace ESC Olomouc  |  Foto: Jan Andrash, ESC Olomouc  |  Rubrika: Sport  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A
 
Špičkové výkony drezurních koní a jezdců budou moci již potřetí sledovat návštěvníci Equine Sport Center v Olomouci při závodech zařazených do Světového poháru Mezinárodní jezdecké federace. 
 
Do hlavní soutěžní kategorie je nahlášeno třináct dvojic ze šesti zemí, z nichž nejpočetněji je obsazená polská reprezentace, jejíž členové se chystají na týmovou účast při olympijských hrách v Paříži. Poláků je na seznamu účastníků CDI-W hned šest – Anna-Maria Gawlowska, Magdalena Jura, Susanne Krohn, Filip Poszumski, Olga Safronova a Žaneta Skowronska-Kozubik. Kvalifikační kvótu do Paříže získala pro jednotlivce i Litva, kterou zastupuje v Olomouci Justina Vanagaite. Ta byla vloni doslova miláčkem publika a organizátoři se tak rozhodli její fotku umístit i na oficiální vizuál mítinku. Dalšími účastníky Světového poháru budou Jessica Dertell z Austrálie, Bettina Kendlbacher z Rakouska, Maik Kohlschmidt a Antonia von Dungern z Německa a Anna Merveld z Irska. 
 
Neméně atraktivní je kategorie CDI3*, v níž je nahlášeno pět koní ze čtyř zemí. Polsko bude reprezentovat Aleksandra Poplawksa a Žaneta Skowronska-Kozubik se svým druhým svěřencem. Za Austrálii v tříhvězdičkových soutěžích odstartuje Mary Hanna, z Kanady dorazí Kyan Torkkeli a z Indie Shruti Vora. 
 

Psali jsme: Barbora Hubáčková: Snažím se, aby se jezdectví dostalo lidem pod kůži

 
Česká republika má zastoupení v rámci CDI2* díky Petře Miki Civišové a Evě Jančaříkové, která se představí i v CDI1*. Do této túry jsou přihlášené ještě Tereza Hábová a Aneta Havlíčková. Velmi zajímavé bude sledovat i mladší věkové kategorie jezdců, kde mají Češi také několik želízek v ohni. Barbora Zourková se bude porovnávat s pěticí konkurentů z Austrálie, Rakouska, Norska a Polska v kategorii jezdců do 25 let. Vyjma Norska je stejné složení zemí v soutěžích mladých jezdců, kde za domácí budou soutěžit Nikola Feherová, Eliška Skřivanová, Eliška Šteflová a Johana Vášáryová. 
 
Několik žhavých želízek v ohni máme taktéž mezi juniory, a to díky Alici Hubáčkové, Barboře Krejčířové, Elišce Vandasové a Johaně Vášáryové. Tato skupina je obohacena kromě Poláků a Rakušanů o jednu účastnici z Finska. Česko-polskou záležitostí je CDI pro děti, v níž nás budou reprezentovat Anna Milena Appeltová, Liliana Hlavoňová, Alice Hubáčková, Jasmína Vášáryová a Tereza Zeusová. Na ponících se představí ještě Vendula Fajfrlíková, Lucie Kodytková a Barbora Krejčířová. Opomenout nelze ani soutěže pro mladé koně, v níž své svěřence odprezentují Michal Košťál, Linda Křenovská a Ida Vavříková. 
 
„V těchto dnech ladíme poslední detaily, včetně podrobného časového harmonogramu, který představíme v nejbližších dnech. Soutěžit se bude již od čtvrtka, ale na sportovní vrcholy se diváci mohou těšit od pátečního odpoledne, kdy začínají dvě nejnáročnější túry,“ prozradila Kristýna Koutná. Podrobnosti zájemci najdou na stránkách www.escolomouc.cz v sekci CDI 2024.
 
Zdroj: tisková informace ESC OlomoucFANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13C

NEPŘEHLÉDNĚTE