ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11C

reklama

Tretera si dojel pro první vítězství v Zimním poháru téměř bez rajtek

 09.02.2019 18:58 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

„Snažil jsem se, až to prasklo,“ konstatoval s nadsázkou Vladimír Tretera, který zvítězil v úvodním kole skokové části Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace s odhaleným stehnem. Těsně před vrcholem hlavní soutěže mu totiž praskly rajtky.

reklama 12A

 
Hradištko u Sadské hostilo v sobotu 9. února již druhý mítink Zimního jezdeckého poháru ČJF 2019. Týden po vozatajích si na stejném místě dali dostaveníčko parkuroví jezdci. V sedmi soutěžích diváci viděli bezmála dvě stovky startů, což je na první akci v roce nebývalá účast. 
 
V rámci zimního seriálu jsou vypsané tři túry. Nejnapínavější boj o první body do pohárového žebříčku byl dle očekávání v té „velké“, kdy jezdci s koňmi absolvovali parkur stupně S*, tedy s výškou překážek 125 centimetrů. Deset nejlepších dvojic postoupilo do finále a v něm šlo již nejen o bezchybnou jízdu, ale také o čas, který v případě rovnosti trestných bodů byl rozhodujícím faktorem. 
 
Hned tři koně měla ve finále Tereza Veselá. S Drakem Landosem si nesla zatížení jedním bodem za čas ze základní části a k němu přidala dalších osm. S valachem Easy Jet DHD již nasadila svým soupeřům vysokou laťku, když jako první dokázala projet cílem i napodruhé čistě, a navíc v rychlém čase. Zakrátko jí ovšem předjela o více jak tři sekundy Tereza Mücková s Le Bo Jangles Karsitem a ujala se vedení. Nic na tom nezměnil ani Miloslav Příhoda s Carmanem, i když také ani jednou nechyboval. Tereza Veselá ovšem dokázala na třetí pokus opět vybojovat pozici lídra, když s valachem Handsome DD HDH zapisovala nulu na bodovém kontě a čas 46,12 sekundy. 
 
Jediným, kdo Veselou mohl ještě ohrozit, byl Vladimír Tretera s Gangsterem V/H Noddevelt. Tento zkušený jezdec ještě dokázal ubrat cenné sekundy a díky čistému výkonu v čase 44,72 se stal prvním letošním vítězem velké túry Zimního jezdeckého poháru ČJF v parkurovém skákání. „Koně skákali moc dobře. Na to, že byli letos na závodech poprvé, tak podali moc dobrý výkon,“ pochvaloval své svěřence Vladimír Tretera. Přiznal však, že určitá časová rezerva se dala ještě najít. „Nejel jsem dnes úplně na maximum. Jsem zvyklý se svými koňmi hodně svižně cválat. S tím prvním, který ještě není tolik zkušený, jsem až tak moc nespěchal, ale s tím druhým jsem zkusil jet víc dopředu a vyšlo to. Každopádně hned mezi první a druhou překážkou by se dalo ještě zkrátit,“ přiznal.
 
Co udělá s první letošní výhrou, tak má pravděpodobně již jasno. Určitě se mu totiž budou hodit nové rajtky, jelikož v těch, které měl na sobě, již definitivně dosloužily. „Mám víc rajtek, ale zrovna dnes jsem si vzal na sebe ty nejstarší a bohužel nevydržely. Snažil jsem se, až to prasklo,“ dodává s úsměvem. „Zkrátka se občas taková nehoda stane!“ 
 
V předešlé seriálové soutěži, která se jela na úrovni o 10 centimetru nižší, se z prvenství radovala Kristýna Vrbenská s Ramzes S.H. V pony túře nenašla přemožitele Klára Hlaváčková. Ta dokonce brala nejvyšší dvě příčky. První byla se Samem 19 a druhá s Cheyenne. 
 
Další kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF proběhne za týden ve Slatiňanech na Chrudimsku, kde se bude opět závodit ve spřežení. Další parkurové klání proběhne v neděli 24. února v Královicích u Slaného. Podrobnosti o celém seriálu najdete na adrese www.jezdeckypohar.cz.
 
Internetová televize EquiTV připravuje z Hradištka nezkrácený videozáznam. Podrobnější fotogalerie bude již brzy publikována na webu Jezdci.cz.reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace