reklama 11B

reklama

Švýcarské Givrins v tradiční roli pořadatele reiningových šampionátů

 29.12.2019 12:55 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Pokud jde o reining, pořadatelem, na kterého se může Mezinárodní jezdecká federace FEI spolehnout je Givrins. V tomto švýcarském městě se šampionáty FEI konají již řadu let, a nejinak tomu bude v sezoně 2020. Závodit tam budou junioři i senioři.

reklama 12A

Cade McCutcheon s Custom Made Gun při WEG Tryon. Foto: FEI / Lizz Gregg

V termínu 14. - 18. července se bude ve švýcarském Givrins konat mistrovství světa seniorů a mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců v reiningu. Městečko na půli cesty mezi Ženevou a Lausanne pořádá tyto mítinky v jediné westernové disciplíně zastřešené pod FEI pravidelně.
 
Šampionáty se tam konaly i v roce 2019, kdy měla Česká republika zastoupení v kategorii juniorů. Jednalo se o mistrovství světa, kde svou převahu často ukazovali jezdci z USA. Z evropských zemí se dařilo Němcům, Francouzům, Nizozemcům a Švýcarům. 
 
V roce 2020 se kategorie prohodí, junioři a mladí jezdci pojedou kontinentální šampionát, zatímco seniory čeká mistrovství světa. V něm lze předpokládat, že to budou opět zástupci ze severní Ameriky, kteří budou dominovat. K silným evropským zemím patří Německo.reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace