reklama 11D

Štětina je mistrem ČR 2021. Veselá obhájila stříbro, Tretera má bronz

 18.07.2021 17:35 | AUTOR: Kateřina Návojová |
FOTOGALERIE
VIDEO

ikonka

Jan Štětina s Fantasticem-S vstupoval do finálové části parkurového mistrovství České republiky mezi jednotlivci z druhé pozice. Díky nedělní jedné chybě se nakonec v olomouckém Equine Sport Centru radoval z titulu. Veselá a Tretera se rozeskakovali.

reklama 12C

 
Třetím kolem jednotlivců vrcholilo skokové mistrovství České republiky 2021 v Olomouci. Ze zisku zlaté medaile se nakonec radoval Jan Štětina, který sedlal Fantastica-S. 
 
Do finálového kola si nesl pouhý jeden trestný bod z druhého kola a startoval jako předposlední. Do té doby se nikomu nepodařilo dokončit bezchybně a ani pozdější vítěz se do cíle bez trestných bodů nedostal a jednou chyboval. Na náročných parkurech zahraničního stavitele Marca Behrense však tentokrát pro zisk titulu stačilo pět trestných bodů. 
 
Nedělní třetí kolo na stupni obtížnosti T** (150 cm) nedokázal nikdo z patnácti startujících dokončit bezchybně, nejlepším výsledkem byly čtyři trestné body. Toto bodové skóre zaznamenali všichni tři medailisté. 
 
Na druhém a třetím místě měli dva jezdci shodně osm trestných bodů po všech třech kolech, a tak se o bronz a stříbro rozeskakovali. Jednalo se shodou okolností o loňské medailisty Vladimíra Treteru a Terezu Veselou, kteří shodně zapisovali po jedné chybě v druhém i ve třetím kole. 
 
Tentokrát se více dařilo Tereze Veselé, která s Ferrarrim dosáhla na druhé místo. Obhájila tak stříbro z loňského roku. Naopak po loňském zlatu si letos pro bronz dojel Vladimír Tretera, a to za výkony s klisnou Glierite.
 
Čtvrté místo obsadila Alžběta Vojtková, která s Catarem 1 vstupovala do nedělního finále z vedoucí pozice. V neděli však dovezla devět trestných bodů. Páté místo získal Josef Kincl s G-Pleasure D.D. a elitní šestici uzavřel Jiří Tměj s Crosby DK. 
 
V neděli vrcholila také kategorie žen, v níž si první místo udržela Lucie Strnadlová. V sedle Caloxe byla jedinou jezdkyní, která ani v jednom kole nechybovala. Ze stříbra se radovala Veronika Jelínková a bronz po rozeskakování získala Barbora Vojtková. 
 
Bezchybné nedělní výkony zajistili vítězství také Severočechům v soutěži oblastních družstev. Mezi dalšími medailisty byli dále Východočeši a družstvo Severní Morava 1. O den dříve se rozhodovalo o titulech mezi jezdci do 25 let, kde nejlepší formu předvedla Denisa Vegrichtová před Natálií Ulčovou a Nicolou Grünthalovou. 
 
Foto: Kateřina Návojová
Zdroj: tiskový servis ESC Olomouc
 
 
 
 


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE