reklama 11C

Slavný Badminton ovládla Caroline Powell. Řadu favoritů potopil těžký kros

ikonka

V Badmintonu se jela jedna z nejslavnějších a nejtěžších soutěží ve všestrannosti na světě. CCI5* ovládla Novozélanďanka Caroline Powell. Výsledky ovlivnila terénní zkouška, v níž pohořelo několik favoritů z řad domácích reprezentantů.
13.05.2024 10:30  |  Autor: Lucie Spiwoková  |  Foto: Roman Suchánek  |  Rubrika: Sport  | 
FOTOGALERIE
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

 

Badminton je mezi jezdci všestrannosti pojmem. Jezdí se tam jedna z nejslavnějších a nejtěžších soutěží na světě. Řadu let byla, původně v kategorii čtyř hvězd, zařazená do série FEI Classics, spolu s Burghley, Pau, Adelaide, Luhmühlenem a Kentucky. 
 
Nejtěžší možná obtížnost nese už pár let označení CCI5*L a skládá se tradičně z drezurní zkoušky, krosu a parkuru. Jako favorité přijížděli do Badmintonu domácí reprezentanti, kteří v posledních několika sezonách dominují světovému žebříčku i šampionátům. 
 
Po drezuře vedla světová dvojka, zlatá olympijská medailistka z Tokia a úřadující mistryně Evropy Rosalind Canter. S valachem Izilotem DHI nabrala jen lehce přes 25 trestných bodů. Jenže právě ona byla jedním z jezdců, kteří nedokončili sobotní kros. 
 
Do cíle terénní zkoušky nedojela ani další členka vítězného týmu z Tokia Laura Collet v sedle klisny Hester. Brit Will Oakden držící pozici číslo devět na světovém žebříčku byl dalším, kdo byl vyloučen v krosu. Kompletní soutěž nedokončilo více než třicet dvojic, některé z nich ale byly vyloučeny při veterinární inspekci a částečně šlo o jezdce, kteří se po nevydařené drezuře rozhodli nepokračovat.
 
Vítězkou se stala nakonec jednapadesátiletá Novozélanďanka Caroline Powell s irskou klisnou Greenacres Special Cavalier. Po drezuře držela sedmé místo, v krosu podala šestý nejlepší výkon a s nulou na parkuru se nakonec posunula na nejvyšší příčku. Druhá dojela Irka Lucy Latta na hnědákovi Patronovi Saint a třetí místo obsadila britská dvojice Alexander Bragg a Quindiva.
 
 FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE