ŽIVĚ dostihy, working equitation, klusáci, chladnokrevníci, paravoltiž
reklama 11A

Sérii českých vítězství v Olomouci přerušila Polka Malgorzata Koszucká

 24.06.2022 18:35 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

ikonka

Čtyři z pěti soutěží, které byly na programu skokových závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc v pátek 24. června, vyhráli čeští jezdci. V Gold Tour se jim však již prosadit mezi nejlepší nepodařilo. Nejlepší domácí dvojicí byla Tereza Svobodová a April Z.

reklama 12A

 
České jezdkyně Anna Humplíková s klisnou Buenou Utopií, Natálie Očenášková na klisně Salou Z, Tereza Svobodová na Britanii a Natálie Kovářová v sedle valacha Olivera Odeveld vyhrály čtyři páteční soutěže v rámci mezinárodních parkurových závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc. 
 
Hlavní soutěží byla UCED Gold Tour s výškou překážek do 145 centimetrů. Nastoupilo do ní 34 dvojic a dvanáct z nich dokázalo překonat celý kurz bez jediného trestného bodu. Mezi nimi byly i dvě české. Marek Hentšel na hřebci Trend D Elsendam Z projel cílem druhé fáze v čase 38,39 a skončil jedenáctý. O více jak tři sekundy byla rychlejší Tereza Svobodová na klisně April Z, kterou čas 35,21 vteřiny zařadil na devátý řádek výsledkové listiny. Nikdo z domácích reprezentantů již tento výsledek nepřekonal. Dvojnásobný čtvrteční vítěz Aleš Opatrný tentokrát podle svého plánu nechal svoji stájovou jedničku Forewera absolvovat tréninkově pár skoků a pokračování vzdal, aby mu pošetřil síly na nedělní Grand Prix. 
 
Vítězství nakonec vybojovala Malgorzata Koszucka z Polska, která sedlala valacha Stakorada. Druhou fází doslova prolétla v čase 31,38. „Mám velkou radost, jelikož je to naše první mezinárodní soutěž na úrovni 145 centimetrů. V Olomouci to mám moc ráda, jsem tu již popáté a vždy je tu skvělá atmosféra i organizace,“ uvedla Malgorzata Koszucka v krátkém rozhovoru po skončení soutěže. 
 
Jen o dvanáct setin pomalejší byl Němec Harm Lahde na valachovi Mr. Calandovi. Třetí příčka pak patřila novozélandské dvojici, kterou tvořil Bruce Goodin a jeho vestfálský hřebec Boateng 9. 
 
Program závodů na kolbišti Equine Sport Centra bude pokračovat až do neděle. Sobota by měla být velmi nabitá, neboť vedle pěti plánovaných soutěží bude na závěr dne pořadatelé přesunuli juniorskou Grand Prix původně vypsanou na nedělní odpoledne. Po úpravách bodového scénáře by celý mítink měl vyvrcholit v neděli od 12:45 hodin J&T BANKA Grand Prix Olomouce, jež je bodovaná nejen do Longines žebříčku Mezinárodní jezdecké federace, ale také do série Světového poháru FEI. Podrobnosti zájemci najdou na stránkách akce s adresou www.csiolomouc.cz.
 
Foto: Kateřina Návojová
 Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE