reklama 11D

Úvod olomouckého EY Cupu vyšel nejlépe Horňákové ze Slovenska

 22.06.2022 19:28 | AUTOR

ikonka

Hlavní soutěží zahajovacího dne mezinárodních závodů J&T BANKA CSI3*-W Olomouc 2022 byla soutěž pro jezdce do 25 let bodovaná do European Youngster Cupu. Nejlepší výkon předvedla slovenská jezdkyně Alexandra Linda Horňáková.

reklama 12C

 
Pátá středeční soutěž při J&T BANKA CSI3*-W Olomouc 2022 byla vyhrazena pro jezdce do 25 let, kteří se svými koňmi absolvovali parkur vysoký 135 centimetrů.
 
Bezchybně a nejrychleji si s připravenou trasou poradila slovenská jezdkyně Alexandra Linda Horňáková, která sedlala valacha Casper Speed Jumper. Její čas v cíli byl 58,60 vteřiny. 
 
V nejnáročnější soutěži úvodního dne mítinku, který probíhá až do neděle, se dařilo také Natálii Kovářové. Ta s klisnou Chloe dosáhla na čas 59,10 vteřiny a zajistila si konečné druhé místo. Pomyslný bronz získala polská jezdkyně Monika Grundkowska, která také dokončila v čase kratším než jedna minuta. S valachem Dhaha potřebovala k překonání celého kurzu 59,82 sekundy.
 
O vítězství bojovala také poslední startující Mariana Michlíčková, která umí předvést velmi rychlé jízdy. S klisnou Claire však chybovala na poslední překážce, čímž se nakonec připravila o možné druhé místo. Na vítězství by jí čas 58,87 těsně nestačil.
 
První závodní den nabídl celkem pět soutěží, při nichž zazněla hned dvakrát česká hymna a stejně často byla slyšet i ta slovenská. Z domácích jezdců nenašli přemožitele Viktor Skutecký s valachem Jolly Jokerem v soutěži Monet Small Tour a Marek Klus s valachem Liverpool v Redstone Silver Tour. Ze Slováků triumfovala vedle Horňákové ještě Paula Mošková s valachem B Like Baloubet v Elite Tour. Pátým středečním vítězem byl rakouský jezdec Christian Rhomberg, který s Locantem RN zvítězil v soutěži pro mladé koně. 
 
Čtvrteční program J&T BANKA CSI3*-W Olomouc začíná v 9:30 hodin a připraveno je opět pět soutěží. Veškeré dění na kolbišti lze sledovat prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz, iVysílání České televize a na ClipMyHorse.TV.
 
Foto: Kateřina Návojová
 
 


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE