Od čtvrtka do soboty ŽIVĚ na EquiTV: Winter Masters Series v Šamoríně
reklama 11C

reklama

Saudi Cup: Nejbohatší dostih světa ovládl syn vítěze Českého derby

 20.02.2021 20:58 | AUTOR: Martin Cáp |
VIDEO

ikonka

Dvacet let poté, co John Egan pravidelně vítězil v Praze a Bratislavě, sledoval někdejší jezdec Tribal Instincta a dalších českých hvězd, jak v nejbohatším dostihu světa Saudi Cupu v Rijádu vítězí jeho syn David na čtyřletém Mishriffovi.

reklama 12D

Druhý ročník nejbohatšího dostihu světa vyhrála Anglie. Čtyřletý Mishriff z tréninku Johna Gosdena udolal v dramatické koncovce Saudi Cupu dlouho vedoucího Charlatana a získal polovinu z celkové dotace 20 milionů dolarů pro svého majitele a chovatele prince Faisala.

V sedle vítěze Prix du Jockey Club a druhého z loňského Saudi Derby zazářil 21letý irský talent David Egan. "Celý život jsem snil o vítězství v podobném dostihu. Musím poděkovat celému týmu a spoustě lidí, především ale Mishriffovi. Je to šampion. Zrál pomalu, ale teď dozrál a stojí to za to," konstatoval Egan.

Na tiskové konferenci po doběhu neopomněl poděkovat ani svému otci, vítězi Českého derby z roku 2001 Johnu Eganovi.

 

Čtěte také: Senzační den Tomáše Lukáška! V Kataru vyhrál Emírův meč i stříbrný bič

 

"Táta pomáhá u bahrajnských koní a jezdí v práci u Fawziho Nasse. Je pro mě velká věc, že je tady se mnou. Nebýt jeho, nebyl bych tím jezdce a člověkem, co jsem dnes. Udělal všechno, aby mi v kariéře pomohl. Byl přísný učitel a toto vítězství věnuji jemu," dodal Egan.  

Mishriff odskakoval z vnějšího startovního boxu, ale Eganovi se podařilo usadit ho na dobré pozici blízko vedoucí dvojice Charlatan a Knicks Go. V posledním oblouku zaútočil a začal se blížit k Charlatanovi. Žokej Mike Smith dělal na svěřenci Boba Bafferta všechno, co mohl, ale 100 metrů před cílem byl poražen.

Mishriff zvítězil o jednu délku a zaběhl 1800 metrů na rijádské dráze za 1:49,6 minuty. Třetí Great Scot ztrácel dalších 6 1/2 délky, Kincks Go uhájil čtvrté místo před Sleepy Eyes Toddem. Dotováno bylo prvních deset míst.Foto: Saudi CupK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace