reklama 11C

reklama

Robert Pokorný: Vítězství Quantose na MČR je zásluha širšího týmu lidí

 03.08.2020 13:30 | AUTOR: Pavlína Záhorová |
FOTOGALERIE

ikonka

Od čtvrtka 30. července do neděle 2. srpna se v jezdeckém arálu Borová u Českého Krumlova odehrálo mistrovství České republiky ve všestrannosti. "Parkur byl trošku nervózní, ale Quantos prokázal svou kvalitu," říká novopečený mistr, Robert Pokorný.

reklama 12B

Jezdecký areál v Borové u Českého Krumlova se v roce 2020 stal na přelomu července a srpna dějištěm mistrovství České republiky ve všestrannosti všech věkových kategorií. Vedení si od pátku až do neděle udržel mezi seniory Robert Pokorný se sedmiletým valachem Quantos Mer.
 
"Drezura byla skvělá, co se týká krosu, měli jsme z něho trochu obavy, jelikož se jednalo o první start na této úrovni pro sedmiletého koně. Nevěděli jsme, jak se popasuje s distancí a s vedrem, ale bylo to super, vedení jsme udrželi. Parkurová jízda byla trošku nervózní, ale kůň ukázal, že jakousi třídu má a s přehledem to přeskákal," komentoval svůj výkon novopečený seniorský mistr České republiky.
 
Dvojice zvítězila s celkovým výsledkem 34,34 bodu, druhou příčku získal Miroslav Trunda a Trnka-Ruf s 40,69 bodem, bronzovou medaili obdržel Pavel Březina a Cona Cia s těsným odstupem necelé desetiny bodu. 
 
"Díky patří mnoho lidem, kteří se na té přípravě podíleli, ať už se jedná o chovatele, ten si koníka i odrodil a měl ho sedm let, a pak se dočkal takového úspěchu, a další lidi, kteří pomáhají, do šesti let ho jezdila Gábina Adamcová, je to zkrátka práce širšího týmu lidí," vzkázal Robert Pokorný. "Oslava určitě bude, každý úspěch se musí oslavit, ale teď si především kůň zaslouží odpočinek. Pak dáme hlavy dohromady s majitelem a ještě něco naplánujeme. Letošní sezona je složitá na plánování, všichni víme, jaká je situace. Buď půjdeme cestou nějakých zahraničních výjezdů, zkusíme se kvalifikovat do Lyonu na mistrovství světa mladých koní, a nebo půjdeme cestou finále Zlaté podkovy a podobně. Uvidíme."
 
V Borové se však rozdávali také medaile v dalších věkových kategoriích, představme si tedy i tyto úspěšné jezdce a koně v rámci mistrovství České republiky ve všestrannosti v roce 2020...
 
 

Kategorie jezdců na pony 10 - 13 let:

1. Nikola Hlavatá - Šejba (33,69)
2. Jana Žilinská - Pretoria Roswell (33,69)
3. Kristýna Přikrylová - Dollom Cassino (34,29)
 
 

Kategorie jezdců na pony 13 - 16 let:

1. Nela Havelková - Pírko (31,11)
2. David Navrátil - Dollom Sharivari (35,77)
3. Alena Kozojedová - Andy (38,24)
 
 

Kategorie děti:

1. Kristýna Přikrylová - Lowen (28,51)
2. Ema Štěpánková - Citadela (31,22)
3. Nikola Bártová - Garant (35,11)
 
 

Kategorie mladší junioři:

1. Dominika Tomíková - Flora (33,95)
2. Alena Kozojedová - Pančo (38,51)
3. Julie Medikusová - Tercie Aha (43,11)
 
 

Kategorie starší junioři:

1. Anna Havlová - Dexter (32,39)
2. Matěj Sukdolák - Figaro (36,32)
3. Viktor Regnard - Eltio (38,84)
 
 

Kategorie jezdců U25:

1. Barbora Kamírová - Contha Balou (28,26)
2. Kristýna Krakovská - Zack (32,88)
3. Šárka Douchová - Cofi (32,88)
 
Foto Marcel Runštuk


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace