Živě na EquiTV: 18. 5. skoky KMK Písek, od 20. 5. Working Equitation
Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Olomouc - mezinárodní drezurní závody CDI 19. - 22. 5.|Martinice - skokové závody 19. - 22. 5.|Písečné nad Dyjí - mezinárodní závody spřežení CAI 26. - 29. 5.|Olomouc - skokové závody 27. - 29. 5.|Královice - drezurní závody 28. 5.|Královice - drezurní závody 29. 5.|Zduchovice - mezinárodní skoky CSI 1. - 5. 6. |Přeštěnice - všestrannost Zlatá podkova 3. - 5. 6.|Královice - drezura 4. - 5. 6.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11C

reklama

Queen Of Beaufay rozdílem třídy. Jarní cenu klisen vyhrála o 6 délek

 07.05.2022 19:28 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Zimní královna, vítězka předzkoušky a nyní i klasická vítězka. Ryzka Queen Of Beaufay v sobotní Jarní ceně klisen bez většího vypětí obhájila svou pozici v tříletém ročníku. Slovenský Opasan má druhé blacktype umístění. Shrnujeme dostihovou sobotu.

reklama 12A

Nejen svých jedenáct soupeřek, ale i veškeré trendy pokořila v sobotu tříletá Queen Of Beaufay. Ryzka stáje Pegas opanovala ve velkém stylu 74. Jarní cenu klisen města Most a po patnácti letech zlomila "kletbu" vítězek přípravného Memoriálu Rudolfa Deyla.

Zároveň se stala první zimní královnou od dob Carotidy, jíž se v prvním klasickém dostihu sezony podařilo uspět. V jejím sedle obhájil loňské vítězství žokej Petr Foret, který dosáhl šest ze svých osmi klasických triumfů s klisnami.

Trenér Dalibor Török slaví páté klasické vítězství, všechna se zrodila v barvách DS Pegas. Majitel Jiří Trávníček v minulosti získal Jarní cenu klisen už s Nimaimou (1999), Catoffle (2003) a Nidarou (2013). S celou řadou dalších favoritek neuspěl - mezi vítězkami Memoriálu Rudolfa Deyla, které odešly v Jarní ceně klisen poraženy, byly Dorotka, Iceni Girl, Cassie, Sedmikraska a Polyanta.

 

Čtěte také: Dostih, po němž touží 70 let. Sen Alžběty II. o Derby se opět nesplní

 

Jestliže se před startem očekával souboj Queen Of Beaufay s dalšími šancovými klisnami a relativně otevřená partie, samotný dostih se nakonec změnil v jednoznačnou záležitost favoritky.

Foret zpočátku držel dceru výborné Pikardie na šesté sedmé pozici ve vnější stopě, ale po zatočení do cílové roviny se vyvezl na úrovni vedoucích klisen a své výhodné výchozí pozice bezezbytku využil. Queen Of Beaufay seběhla závěrečnou čtyřstovkou s velkou lehkostí a záhy se oddělila od zbytku pole.

Druhá z trialu Dally Top sice rozbalila koncovku ve zhruba stejné chvíli, ale zrychlení napajedelské odchovankyně tentokát postrádalo potřebnou razanci a stačilo na uhájení druhé pozice se ztrátou šesti délek na vítězku. Třetí finišovala do sezony vstupující Comming Pulse, čtvrté místo ukořistila druhá z Ceny zimního favorita Lady Sophie.

Spolufavoritka Whirl Wind Girl měla na rozdíl od přípravného dostihu optimální průběh, ale v cílové rovině nedokázala výrazněji akcelerovat a doběhla na vzdáleném pátém místě, 18 délek od Queen Of Beaufay. Zbylé dotace si rozdělily Pleione a Lena.

Queen Of Beaufay zvítězila potřetí ze čtyř startů, všechny dosavadní úspěchy získala na nejvyšší scéně. Přemožitele našla pouze při loňském debutu v srpnových Karlových Varech, kde ji o půl délky porazil pozdější jedničkový vítěz a jeden z favoritů Velké jarní ceny Arkhangelsk. Queen Of Beaufay je přihlášena do Českého i Slovenského derby.

Falcon Baby stále umí i na rovině

Nezvyklý návrat byl k vidění ve druhém vrcholu mosteckého odpoledne Memoriálu Vlastimila Smolíka na 2400 metrů. Někdejší vítězka českého i slovenského Oaks z roku 2019 Falcon Baby se po trojici překážkových startů z druhé poloviny loňského roku opět poměřila s vytrvaleckou špičkou na rovině a pod Vendulou Korečkovou se prosadila jistě o 1 1/4 délky.

Šestiletá hnědka stáje 3 hearts tak navázala na loňské vítězství hnědky Faliraki, která ji loni shodou okolností porazila v jedničkových proutěných překážkách Ceně Flower Of Love ve Slušovicích. Za svěřenkyní Heleny Vocáskové dotvořila doběh klisen druhá Sparkle Shout před Cape Freedomem. Wellunca zahájila sezonu pátým místem, Orleano se v závěru propadl na šestou příčku.

Ve dvojkové Květnové mostecké míli po čase opět ukázal svou třídu sedmiletý tmavý hnědák Royal Town ze stáje Koplík. V sedle se svým stálým žokejem Radkem Koplíkem, který ho vedl v 21 z 23 startů kariéry, rozhodl už na distanci a zvítězil jistě o 4 délky před Kissi Sturmem a Sea The Nightem.

Radek Koplík a Vendula Korečková si v sobotu připsali double, dva vítěze sedlali trenéři Zdeno Koplík a Helena Vocásková.

Dobrou aktuální formu opět předvedli svěřenci Dušana Andrése v barvách stáje DC Zámrsk MUDr. Bruna. Po dvou vítězstvích v prvomájové Lysé nad Labem měli na dosah stoprocentní bilanci i v Mostě, když šestiletý Vévoda s Jiřinou Andrésovou ovládl stylem start - cíl trojkovou Cenu prezidenta Jockey Clubu ČR a Svena ve čtyřkovém handicapu teprve v posledních metrech zachytila Dream Of Love s Martinou Havelkovou.

 

Krátce ze zahraničí

 

Dvojnásobný slovenský Kůň roku Opasan má druhé blacktype umístění! Hvězda stáje Bormann v sobotu doběhla druhá v listed Prix Bedel (2400 m, 52 000 eur) v Lyonu Parilly. Trenér Jozef Chodúr na hřebce angažoval poprvé od října 2019 někoho jiného než Radka Koplíka, který si plnil povinnosti v Mostě. Žokej Václav Janáček hnědáka schoval za koně na průběžnou sedmou pozici a se sázkovým kurzem 19:1 nastupující Opasan měl potřebný klid. V cílové rovině zaútočil ve vnitřní stopě blízko bariéry, propletl se mezi soupeři a porazil všechny koně okolo sebe včetně pětice blacktype vítězů. Prohrál pouze se zvenčí nastoupivší klisnou Coeur Macen, která měla v cíli na Opasana půl délky k dobru. Při dubnovém startu v classe 2 na stejné dráze porazila českého Cote Jardina. V Prix Bedel startovali v minulosti Talgado (8.), Donn Halling (4.), Nagano Gold (3.) a Felix (6.).

Tříletá Heidi High ze stáje Arenzo vyhrála sobotní Dresden-Titans-Rennen (D, 1400 m, 6000 eur). Outsiderka 277:10 porazila s Leonem Wolffem jistě o 1 délku Lady Horizon z tréninku Bohumila Nedorostka. Po tomto dostihu byl letošní zahajovací mítink v Drážďanech kvůli místy kluzké dráze ukončen. Při dodatečné prohlídce oválu se na tom shodla komise složená z rozhodčích, pořadatelů, trenérů a žokejů.

Foto: Pavla PechmanováSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace