Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11B

Pravidla FEI 2022: Za překročení stanoveného času nově bod za sekundu

 11.01.2022 11:30 | AUTOR: Lucie Spiwoková

ikonka

Mezinárodní jezdecká federace FEI provedla několik zásadních změn ve skokových pravidlech pro rok 2022. Týkají se soutěží na CSI. Úpravou prošly například články o opracování na závodech nebo o počtu trestných bodů za překročení stanoveného času.

reklama 12A

 

K několika zásadním změnám došlo v pravidlech pro mezinárodní parkurové soutěže, která vydala FEI pro rok 2022. Ve verzi platné pro předešlou sezonu bylo například v článku 201 v odstavci 5 podrobně popsáno, za jakých podmínek je možné používat bariéry na zemi při opracovávání před soutěží. Jednoduchou větou ve znění: „Bariéry umístěné na zemi, tak jak je popsáno výše, nemohou být při opracování před soutěží použity,“ FEI toto zrušila.
 
Dalším zásadní změnou je počet trestných bodů za překročení stanoveného času v mezinárodních soutěžích hodnocených podle tabulky A. Dosud platilo, že v základních kolech inkasovala dvojice jeden trestný bod za každé započaté čtyři sekundy. V rozeskakování pak inkasovala jeden trestný bod za každou sekundu. Od roku 2022 dostane dvojice jeden trestný bod za každou sekundu přes stanovený čas ve všech jízdách v rámci soutěží hodnocených podle tabulky A.
 
V článku 257 upravila FEI používání zadních ochranných kamaší. Změnami prošly i články, které mluví o pozvání na mezinárodní závody nebo o kvalifikaci do Grand Prix na závodech úrovně CSI5*. Všeobecná pravidla 2022 pak upravují, kdo může na závodech udělit jezdci varování případně žlutou kartu. 
 
Tento výčet změn pravidel není zdaleka kompletní, jedná se jen o nejvýraznější úpravy. Kompletní znění pravidel pro rok 2022 je publikováno na webu FEI.
 
Ilustrační foto: Christophe Taniére / FEI


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


Štítky: skokyFEIpravidla
reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE