reklama 11C


Pomáhali mi máma a trenér Haris, říká vítězka Pony ligy Lea Petrlíková

 16.11.2019 21:00 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

V Chuchle Areně Praha v sobotu proběhlo slavnostní vyhodnocení Pony ligy 2019 za podpory Jockey Clubu ČR. Nejúspěšnější jezdci převzali ceny z rukou žokeje Josefa Bartoše. Vítězka Lea Petrlíková i druhá Anna Lebdušková letos střídaly dva poníky.

reklama 12A

Pátý ročník Pony ligy za podpory Jockey Clubu ČR byl dramatický do samého závěru sezony. Těsné vítězství Lei Petrlíkové před Annou Lebduškovou a Jesikou Kissovou v sobotu připomnělo slavnostní vyhodnocení celého seriálu v malé sázkové areně Chuchle Areny Praha.
 
Desetiletá Lea Petrlíková, která na ponících Čejní a Nonym nasbírala v dresu stáje DAR pět vítězství a 40 bodů. "Byl to krásný rok. Nejvíc mi pomohli máma a trenér Ludvík Haris," řekla šťastná vítězka poté, co jí na pódiu poblahopřál žokej Josef Bartoš.
 
Jen o bod méně získala druhá Anna Lebdušková. Celková vítězka z roku 2016 absolvovala v Pony lize již pátou sezonu. Čtyřikrát projela vítězně cílem a také ona střídala dva poníky, Lerryho Strakáče a Schischu Jeníka.
 

Re-live: Chuchle patřila talentům. Pusťte si záznam galavečera Pony ligy 2019

 
"Dostala jsem novou šanci s novým poníkem. Určitě budu v Pony lize pokračovat a výhledově bych chtěla na Střední školu dostihového sportu a jezdectví," prozradila.
 
Na pomyslné stupně vítězů dosáhla ještě desetiletá slovenská jezdkyně Jesika Kissová před patnáctiletou Markétou Holátkovou, která se letos s Pony ligou rozloučila.
 
Nejlepším mladým mužem letošního hodnocení byl na pátém místě devítiletý Vladimír Štefaniga, který se kromě dostihů poníků věnuje i parkuru, všestrannosti a voltiží. "Nejraději mám dostihy a nejvíc se mi líbí v Mostě," prozradil.
 
O tři roky starší Tomáš VInklárek dosáhl na šestou příčku, do "TOP 10" se dostali ještě Lenka Kalcovská, Thomas Kreuzhuber, Patricie Kupcová a Lucie Kalcovská. Těsně za branou nejlepší desítky zůstala jedenáctá Linda Bartošová.
 
Po ceremoniálu, který přenášela živě internetová televize EquiTV, se všichni jezdci a jezdkyně převlékli do oranžových triček a nakrojili dort s logy Pony ligy a Jockey Clubu ČR.
 
 
Foto: Josef Malinovskýreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace