reklama 11B

Pohádková neděle českých stájí. V zahraničí slavily sedm vítězství

ikonka

Výbornou bilanci českých barev v Meranu a Wroclawi zařídilo hned několik překážkových stájí. Vedle stálice Pitona des Neiges slavila další vítězství progresivní Runa, dařilo se také debutantům včetně polobratra výborného Roncala.
20.05.2024 09:38  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: poskytl Tor Partynice  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

Neuvěřitelných sedm vítězství přivezly v neděli české stáje ze zahraničních drah. Dařilo se jim zejména na překážkových mítincích v Meranu a Wroclawi, ale výborné výkony podali i čeští sprinteři v Hoppegartenu.

O hattrick v Meranu se podělili tři různí trenéři. Šestiletý valach Younes, připravovaný Zdeňkem Seménkou pro majitelku Evu Píšťkovou, opět demonstroval svou spolehlivost a po dvou italských umístěních dominoval pod Lenkou Neprašovou lehce o 5 délek v krosu Premio Silver Tango (3500 m, 6000 eur).

Letos již podruhé se blýskl desetiletý valach Piton des Neiges ze stáje Scuderia Aichner SRL. Svěřenec Josefa Váni mladšího si v prodejce Premio Hotel Westend (3000 m, 12 000 eur) jistě o délku poradil s domácím Sky Constellation. V jeho sedle byl Josef Bartoš.

 

Čtěte také: Den hattricků v Chuchli. Ignacius Reilly nezklamal, Jana Manová překvapila

 

Svůj třetí start v tréninku Grega Wroblewského proměnil v premiérové vítězství čtyřletý španělský odchovanec Wamba, který ještě v lednu startoval v Seville. Současný reprezentant Wieslawa Jakuba Kartuse ovládl pod Gaetanem Volpem proutěné překážky nezvítězivších Premio Rigoureux (3300 m, 14 000 eur). Druhému Keep And Love nadělil devět délek, třetí American Charlie ztrácel dalších sedmnáct délek.

Ve zbylém programu se prosadili domácí koně, double slavil Gabriele Agus. V proutěných překážkách čtyřletých se umístili First Polar jako druhý a Mes Ailes třetí, v prodejní steeplechase na 3550 metrů byla nejlepším českým zástupcem třetí v cíli Lady In The Lake.

Ještě úspěšnější bilanci měly české barvy ve Wroclawi, kde mimo jiné získaly dvojici vrcholů dne. Ve steeplechase Nagroda Tiumena (4400 m, 24 000 zl.) hrály výraznou přesilovku, a tak bylo jen otázkou, v jakém pořadí se tuzemští reprezentanti seřadí. Jistě o 1 3/4 délky vyhrála osmiletá Ztracenka pod Janem Odložilem. Klisna Stajne Corinne ČR z tréninku Stanislava Popelky tak nenašla přemožitele ani ve druhém letošním startu. Druhý finišoval Lianel, další dotace získali Go Canada, Chittussi a Sophist.

 

Čtěte více: Polské klasiky s českou stopou. Janáček vyhrál, Kudafushi druhá

 

Pokračuje také série úspěchů čtyřleté ryzky Runy v barvách Wieslawa Jakuba Kartuse. Svěřenkyně Grega Wroblewského triumfovala potřetí z posledních čtyř startů, když tentokrát pod Rostislavem Benšem opanovala lehce o čtyři délky steeplechase Nagroda Majora Jerzego Zaniewskiego (3600 m, 24 000 zl.).

Double na polské dráze završili trenér Pavel Tůma a stáj Dr. Charvát. Vlastní odchovanec Jiřího Charváta French Chardonnay zakončil dlouhé čekání na vítězství ve steeplechase na 3600 metrů. Pod Pavlem Složilem triumfoval o hlavu, krajané Manorie a Ambrosius následovali na třetí a čtvrté pozici.

Pohledný dostihový debut předvedl tříletý Roscoff, polobratr výborného Roncala. V rovině na 2600 metrů si v sedle s Martinem Srncem pohlídal náskok 1 1/4 délky na druhého Critot de Cerisy, české pořadí zkompletoval třetí Azarax.

Dlouho se zdálo, že je české vítězství na spadnutí i v rámci nedělního mítinku v berlínském Hoppegartenu. V jedničkovém handicapu The Curragh-Trophy (1400 m, 20 000 eur) svedli krásný souboj Caucasian a Jir Sun, ale nejsilnější závěr měl na přímé dráze nakonec domácí French Conte. Délku za ním doběhl jako druhá šance odskakující Caucasian s Vladimirem Panovem, o dalších 2 3/4 délky zpět bral třetí místo Jir Sun pod Martinem Laubem.
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13D

NEPŘEHLÉDNĚTE