reklama 11C

Den hattricků v Chuchli. Ignacius Reilly nezklamal, Jana Manová překvapila

ikonka

Žádné překvapení nepřinesla nedělní Velká květnová cena - 15 let se 108čkou v Chuchle Areně Praha, kterou potřetí vyhrál šampion mílařů Ignacius Reilly ze stáje Syndikát V3J. Rámcový program patřil třikrát úspěšným Janě Manové a Milanu Zatloukalovi
19.05.2024 22:20  |  Autor: Martin Cáp  |  Foto: Petr Guth, www.dostihovy-svet.cz  |  Rubrika: Dostihy  |  FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12B

Po dlouhých čtyřech letech se žokej David Liška vyhoupl v chuchelském paddocku na bělouše Ignaciuse Reillyho a ani tentokrát nenašli přemožitele. Po vítězstvích ve Velké jarní ceně 2019 a Velké dubnové ceně 2020 ovládla staronová dvojice i Velkou květnovou cenu - 15 let se 108čkou.

Samotný Ignacius Reilly si připsal tradiční mílařský vrchol již potřetí v kariéře  a obhájil loňský triumf. Druhý doběhl další osmiletý veterán Politicum před Mr Dreamerem a Heidi High.

"Ignacius Reilly je stále stejný. Bojuje ve chvíli, kdy je vedle koní. Jakmile se dostane před ně, už jen kontroluje situaci a v závěru dostihu se pošetří," poznamenal úřadující šampion David Liška, který ve stejném dresu stáje Syndikát V3J slavil i jeden ze svých prvních velkých úspěchů v St. Legeru s Nagano Goldem.

 

Čtěte také: Polské klasiky s českou stopou. Janáček vyhrál, Kudafushi druhá

 

O svižný dostih se postaral Politicum, který roztrhal sedmičlenné pole. Jako jediný mu sekundoval čtyřletý Mr Dreamer a tato dvojice se odpoutala o několik délek od zbylých soupeřů. Ignacius Reilly cválal na předposlední pozici a při náběhu do cílové roviny ztrácel na špici asi osm délek.

U mezníku 400 metrů Liška svěřence trenérky Evy Záhorové pobídl a dvojnásobný šampion mílařů akceleroval. Na distanci už byl vedoucí dvojici na dostřel a v závěrečné stovce metrů ji pohodlně minul. V cíli měl favorit k dobru 1 3/4 délky na druhého Politicum, o další nos zpět finišoval Mr Dreamer. Čtvrtá Heidi High už ztrácela čtyři délky. Vítěz vyběhl čas 1:37,94.

"Je pravda, že jsem měl trochu strach, protože první dva koně měli docela náskok. Říkal jsem si, jestli je zvládneme dojet, ale on je prostě dobrý a já jsem byl spíš pasažér. Po zatočení do cílové roviny jsem měl plné ruce a to už jsem věděl, že tu ztrátu dokážeme dotáhnout," řekl po doběhu Liška.

Pro Ignaciuse Reillyho to bylo deváté vítězství při třiadvacátém startu kariéry, přičemž všechny triumfy slavil na jedničkové scéně.

Hattrick Manové a Zatloukala

Ve dvojkovém handicapu Ceně CPI Property Group na 1610 metrů všem utekl čtyřletý Chaldero se Sabinou Mokrošovou. Hřebec majitelky MUDr. Evy Nieslanikové porazil o šest délek Zaukhana, třetí finišoval Tommy Lee Horn před letošním berlínským vítězem Epic Passem.

Potřetí se v Chuchle Areně Praha konal "ladies’ race" Cena BoKaBau - Pohár Laty Brandisové. V komorním poli dominovala nejvíce zatížená Magical Love pod Vendulou Korečkovou. Klisna stáje SV Vondra s.r.o. ve finiši o délku odolala náporu Entropie, jež nejspíše doplatila na pomalejší odskočení z boxů a vstupní ztrátu několika délek. Třetí peníze si zajistila aktivní River Dawn.

Trenérka Jana Manová tímto vítězstvím položila základ ke svému prvnímu hattricku kariéry. Ve čtyřkovém handicapu na 2400 metrů si doběhla pro druhé letošní vítězství šestiletá Auenqueen pod Milanem Zatloukalem a velká série střediska Pavlin dvůr vyvrcholila v závěrečné Ceně PP Asset Management na 2800 metrů.

Zatloukal, který měl do té doby na kontě také dva nedělní úspěchy, poslal už při prvním probíhání cílovou rovinou na špici šestiletého American Fly ze stáje SV Vondra s.r.o. a odskočil od soupeřů. Do rozhodujících stovek metrů nabíhal s velkým náskokem, a třebaže se zbytek pole pokoušel nastartovat stíhací jízdu, v cíli nadělil American Fly druhému Uprightovi sedm délek.

Dvakrát se v neděli radoval žokej Adam Florian a v obou případech to bylo v sedlech nezvítězivších klisen. Nejprve dobře načasoval závěr čtyřleté Caravelle Ardente ze stáje KI Racing ve čtyřkové míli a následně dovedl k prvnímu triumfu tříletou Our Last Angel. Do Oaks přihlášená svěřenkyně Václava Luky zaujala velkým speedem ve vnější stopě, díky němuž o půl délky zachytila další klasickou kandidátku Ranevskayu a zajistila své stáji Vacek premiérové vítězství. Třetí doběhl Mary’s Dragon.
FANCLUB Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
Budoucnost našich médií je i ve Vašich rukou. Podpořte nás členstvím ve fanclubu! VÍCE ZDE...
Sociální sítě Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadia
FB Jezdci.cz FB EquiTV.cz FB Jazdci.sk
Připojte se k tematickým skupinám Jezdci.cz na sociálních sítích Facebook a WhatsApp
Skoky Facebook WhatsApp
Drezura Facebook WhatsApp
Všestrannost Facebook WhatsApp
Spřežení Facebook WhatsApp
Voltiž Facebook WhatsApp
Vytrvalost Facebook WhatsApp
Western Facebook WhatsApp
Pólo Facebook WhatsApp
Dostihy Facebook WhatsApp
Klusáci Facebook WhatsApp
Chov Facebook WhatsApp
Ostatní Facebook WhatsApp

reklama 13B

NEPŘEHLÉDNĚTE