ŽIVĚ: 10.8. skoky, 13.-14.8. drezura, výstava, dostihy, pólo, klusáci
reklama 11A

reklama

Po třech letech Rudolfův pohár i další lákadla kladrubského hřebčína

 27.12.2021 15:15 | AUTOR

ikonka

Pro rok 2022 Národní hřebčín Kladruby nad Labem chystá mnoho zajímavých akcí, které jistě uvítají nejen odborníci, ale i laická veřejnost. První proběhnou již v únoru, hlavní návštěvnická sezona však startuje začátkem dubna.

reklama 12A

 
Národní hřebčín Kladruby nad Labem má pro své příznivce na rok 2022 připravenou řadu tematických akcí. Mezi tři hlavní vrcholy sezony patří Rudolfův pohár – mezinárodní závody spřežení, Den starokladrubského koně a Kladruby naruby – zábavné rodinné odpoledne.
 
Jednou z prvních akcí roku 2022 je vozatajské kolo Zimního jezdeckého poháru, které proběhne 12. února v hale hřebčína ve Slatiňanech. Hned následující týden, tj. 19. února, se příznivci a chovatelé starokladrubských koní setkají v Kladrubech nad Labem na tradičním Semináři a setkání chovatelů starokladrubských koní. 
 
„Se zahájením hlavní návštěvnické sezony v Kladrubech i ve Slatiňanech se počítá od 1. dubna, na prohlídku však můžete zavítat již dříve v rámci akcí V pololetí koně letí ve dnech 4. až 6. února nebo o jarních prázdninách Pardubického kraje od 28. února do 6. března,“ uvedla vedoucí střediska Služby pro veřejnost a komunikace Michaela Procházková.
 
V druhé polovině dubna se uskuteční tradiční mezinárodní vozatajské závody známé jako Rudolfův pohár. Poslední květnovou sobotu se bude konat oblíbený Den starokladrubského koně spojený s Muzejní nocí.
 
V roce 2022 pořádá národní hřebčín troje jednodenní závody spřežení, a to ve Slatiňanech, v Kladrubech nad Labem a v Heřmanově Městci. V kalendáři akcí nechybí ani zábavné rodinné odpoledne Kladruby naruby. Konat se má v sobotu 17. září. Se sezonou se hřebčín rozloučí prostřednictvím Hubertových jízd, které jsou naplánované na měsíc říjen. 
 
Změny v kalendáriu národního hřebčína jsou vyhrazeny, konání akcí se odvíjí od aktuální epidemiologické situace. „Pevně věříme, že rok 2022 bude příznivý, všechny plánované akce bude možné uspořádat a národní hřebčín zůstane otevřen po celou návštěvnickou sezonu,“ dodal ředitel Národního hřebčína Kladruby nad Labem Ing. Jiří Machek.
 
Foto: poskytl NH Kladruby, Magdaléna Straková a Anna Zimová

Jak často navštěvujete Národní hřebčín Kladruby, nebo jeho další střediska ve Slatiňanech a v Heřmanově Městci?

celkem hlasů: 33

Hlasování skončilo.

Několikrát ročně 9 / 27.27%
Jednou, či dvakrát do roka 9 / 27.27%
Méně než jednou za rok 7 / 21.21%
Ještě jsem tam nebyl(a) 8 / 24.24%


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace