ŽIVĚ na EquiTV: 30. 10. volnost Svržno, dostihy Most, klusáci Chuchle
reklama 11B

reklama

Po CSI v Poznani plánujeme Šamorín a pak Gorla Minore, říká Marek Klus

 04.02.2021 12:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Více jak 370 soutěžních dvojic z 15 zemí včetně České republiky slibují pořadatelé Cavaliady Winter Tour, která v polské Poznani začíná již za 7 dní. V prvním soutěžním týdnu se tam od nás chystá osm jezdců s 16 koňmi, jedním z nich je i Marek Klus.

reklama 12D
 
Prvního týdne CAVALIADA Winter Tour v Poznani se zúčastní jezdci reprezentující Belgii, Bulharsko, Českou republiku, Dánsko, Estonsko, Německo, Lotyšsko, Litvu, Nizozemsko, Norsko, Rakousko, Rumunsko, Švédsko, Ukrajinu a samozřejmě i domácí Polsko, odkud bude největší počet účastníků.
 
Z České republiky míří do Poznaně Marek Klus se svojí svěřenkyní Nynou Bartoňkovou, dále pak Eliška Opravilová, Nikola Bielíková či Kateřina Tomanová. Dvě poslední zmíněné jezdkyně plánují zůstat v Polsku i na druhý soutěžní týden.
 
Marek Klus bere do dvouhvězdové kategorie Larga, Tenerife´s Caresona a Cardoza 4. „Připravovali jsme se v rámci možností, jak se dalo. Samozřejmě se na start sezony už těším. S Largem plánuji startovat ve velké túře,“ prozradil Marek Klus. 
 

PSALI JSME: Marek Klus: Když se Largo nestihne prodat, budu ho mít i příští rok

 

První část soutěžního programu je naplánována od 11. do 14. února, druhá pak 18. až 21. února, kdy by vše měla uzavřít Grand Prix zařazená do Světového poháru. Mezi největší domácí hvězdy budou patřit Jarosław Skrzyczyński a Krzysztof Ludwiczak. Závody budou bez účasti veřejnosti a on-line přenos bude přístupný na stránkách pořadatele výhradně přes platební bránu. Ceny se pohybují od 20 zlotých první den až po 25 zlotých za neděli. Čtyřdenní sledování vyjde na 69 zlotých, osmedenní pak na 99 zlotých. 
 
Marek Klus v Poznani stráví pouze první týden, neboť má v plánu na konci měsíce startovat ještě při národních závodech v Šamoríně a hned zkraje března odcestuje se svými svěřenci do Itálie. „Odjíždět bychom měli v úterý 2. března a od čtvrtka se již bude soutěžit. V Itálii bych chtěl zůstat dva týdny, poté bychom rádi absolvovali národní závody v Ebreichsdorfu, a když se začne závodit i v České republice, tak určitě počítáme s dubnovým Českým skokovém poháru v Hořovicích. S Largem bych chtěl chodit vyšší soutěže. Pokud to půjde, rád bych absolvoval obě pražská CSI v Chuchli, a když bude možnost vyjet i na nějaké další reprezentační výjezdy, bude to super,“ dodává Klus. 
 
Foto archiv Jezdci.cz


K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace