reklama 11B

Olejníček byl odvolán z funkce ředitele Zemského hřebčince Tlumačov

 20.07.2022 14:30 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Funkci ředitele Zemského hřebčince v Tlumačově opouští David Olejníček. Dle dostupných informací jej ministr zemědělství Zdeněk Nekula odvolal již v minulém týdnu. Samotné odvolání redakci Jezdci.cz potvrdil i dosavadní ředitel.

reklama 12A

 
Informace o odvolání ředitele Zemského hřebčince Tlumačov se mezi jezdeckou veřejnost rozšířila v úterý 19. července při Kritériích mladých koní v Hradištku u Sadské. 
 
Redakce Jezdci.cz kontaktovala jak tiskové oddělení ministerstva zemědělství České republiky, tak přímo Davida Olejníčka. Ten nám pouze potvrdil, že informace se zakládá na pravdě, odmítl ji však jakkoliv blíže komentovat. 
 
David Olejníček byl ředitelem ZH Tlumačov jmenován po výběrovém řízení v říjnu 2016 tehdejším ministrem Marianem Jurečkou. Později jej chtěl odvolat jeho nástupce Jiří Milek krátce před vlastním odchodem z ministerstva zemědělství v červnu 2018. „Současný šéf resortu Miroslav Toman jeho odvolání pozastavil a nyní ho pověřil řízením organizace. Olejníček za odvoláváním vidí politiku, nikoliv věcná pochybení,“ uvedl tehdy web Zemědělec. 
 
„Pozice je jmenovaná a odvolávaná panem ministrem, což je politická funkce. Nevíte nikdy hodiny nebo dne, kdy se někdo rozhodne jinak než jeho předchůdce,“ řekl David Olejníček v červenci 2018 pro zmíněný web vydavatelství Profi Press s.r.o.
 

Nepřehlédněte: David Olejníček: Jsem manažer, ale koně se už stali i mým koníčkem

 
Tiskový mluvčí a vedoucí tiskového oddělení ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý přislíbil naší redakci webu Jezdci.cz a EquiRadia odpovědi na několik otázek, které se týkají jak aktuální situace v Tlumačově, tak v Zemském hřebčinci Písek, který by taktéž měl mít v brzké době nového ředitele. 
 
Karel Kratochvíle skončil v pozici ředitele Zemského hřebčince v Písku k 28. únoru 2022, jelikož se rozhodl jít do důchodu. Vedením hřebčince byla od 1. března pověřena Hana Stránská. Ta má v této oblasti velmi bohaté zkušenosti, neboť pracovala v Písku na pozici zástupce ředitele a na starosti má také marketing a propagaci. 
 
Právě ona je jedním ze tří uchazečů, respektive uchazeček probíhajícího výběrového řízení. Pohovory s nimi již údajně proběhly v první polovině července, a tak chovatelská veřejnost s napětím očekává sdělení jména nového ředitele. 
 

Čtěte také: V Písku se rozloučili s Karlem Kratochvílem. ZH povede Hana Stránská

 
Zemský hřebčinec Písek funguje již přes 200 let. Dlouhou historii připomíná na svých internetových stránkách: „Na samém počátku byl dekret císařovny a královny Marie Terezie ze dne 13. srpna 1763. Tím tato panovnice položila základy organizovaného chovu koní v rakouské říši. – Hřebčinecké depo Písek bylo původně umístěno v dnes již neexistujícím Švantlově dvoře. Tento dvůr byl dán městem vojenskému eráru k dispozici již v roce 1791, ale až v roce 1811 lze s naprostou určitostí doložit existenci vojenského hřebčince (K. k. Staats Hengsten Depot Písek) první dochovanou nájemní smlouvou.“ 
 
Tlumačovský hřebčinec bude slavit jubilejní 100. výročí v roce 2025. „Organizace v chovu koní za první republiky navázala na organizaci z dob rozpadnuvší se monarchie. Na Moravě a ve Slezsku vydržovala dále tři hřebčince podřízené velitelství hřebčinců v Hodoníně. Pro jižní Moravu to byl hřebčinec v Hodoníně, pro severní oblast hřebčinec v Olomouci Hejčíně a pro Slezskou oblast hřebčinec v Opavě. Již od roku 1921 se vedoucí kruhy na Ministerstvu zemědělství zabývali myšlenkou zřídit pro Moravu a Slezsko jeden velký státní hřebčinec,“ uvádí se na webu ZH Tlumačov, jehož vznik se oficiálně datuje od roku 1925. 
 
Foto: Josef Malinovský


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE