reklama 11A

Obrazem: Britská senzace. Yasmin Ingham je šampionkou ve všestrannosti

ikonka

Její teprve 25 let a ani nebyla nominována do britského národního týmu. Přesto se jí podařilo mezi jednotlivci světový šampionát ve všestrannosti vyhrát. Yasmin Ingham se postarala v italském Pratoni del Vivaro o velkou sportovní senzaci.
18.09.2022 22:05  |  Autor: Josef Malinovský  | 
FOTOGALERIE
| FANCLUB  |  APLIKACE
reklama 12A

 
Před nedělním parkurem při šampionátu v Pratoni del Vivaro asi málokdo pochyboval o tom, že se Němec Michael Jung stane mistrem světa ve všestrannosti. Jenže se tak nestalo. 
 
Ačkoliv byl po špičkové drezuře ohodnocené 18,8 body a čistém krosu na nejlepší cestě ke zlatu, v závěrečné zkoušce zaznamenal v sedle valacha Fischerchipmunk Frh osm trestných bodů za dvě chyby a skončil s celkovými 26,8 body pátý. 
 
Všichni čtyři jezdci, kteří se umístili před ním, prošli skokovou zkouškou bez penalizace. Mezi nimi byla i pětadvacetiletá Britka Yasmin Ingham, jež byla po terénní jízdě druhá a posunula se tak na konečnou první příčku. S jedenáctiletým valachem Banzai du Loir přitom ani nebyla nominována do národního týmu, což Velkou Británii de facto stálo medaili. Skončila totiž jen o dvě desetiny čtvrtá za Novým Zélandem a šest desetin za Spojenými státy americkými, které získaly stříbro. 
 
„Banzai je nejlepší kůň, na kterém jsem kdy seděla. Je naprosto neuvěřitelný. Předvedl skvělý výkon v drezuře, prokázal obratnost a statečnost v cross country a dnes všem ukázal, že ho nic nezastaví a předvedl čistý parkur. Byl to můj sen stát na stupních vítězů a pořád tomu nemohu uvěřit, že se mi to povedlo,“ pronesla šťastná Yasmin Ingham.
 

Psali jsme: Příhoda a Trunda překonali kros v Pratoni. Chyby je však hodně mrzí

 
Menší útěchou pro Michaela Junga bylo alespoň týmové zlato Německa, k němuž výrazně přispěl, stejně jako Julia Krajewski na dvanáctileté klisně Amande de B´Néville. Ta v součtu nasbírala jen 26 bodů, což jí stačilo na individuální stříbro. Dvojitým držitelem bronzové medaile FEI se stal Tim Price s valachem Falcem z Nového Zélandu. Naopak dvě nevděčné čtvrté příčky si připsala Rosalind Canter na valachovi Lordships Graffalo.
 
Čeští reprezentanti nakonec skončili na 62. a 64. místě. Miloslav Příhoda s Ferreolusem Lat inkasoval na parkuru 13,2 trestného bodu, a tak se o šest desetin přehoupnul přes stobodovou hranici. Miroslav Trunda v poslední části šampionátu připisoval 22 trestných bodů a celkem jeho skóre mělo hodnotu 114 bodů. Celou soutěž dokončilo 68 z celkových 88 dvojic.  
 
Foto: FEI / Richard Juilliart
 
 
 
reklama 13C

NEJNOVĚJŠÍ
NEPŘEHLÉDNĚTE