reklama 11A

reklama

O sezonách ČJF 2018-2019 s Klárou Šalkovou

 29.12.2018 16:00 | AUTOR

ikonka

Další zhodnocení uplynulé sezony a plánů pro rok 2019 přinášíme v naší pravidelné rubrice s předsedy jednotlivých disciplín ČJF tentokrát o reiningu. Na to jsme se ptali předsedkyně komise reiningu Kláry Šalkové...

reklama 12B

Mohla byste krátce zhodnotit uplynou sezonu 2018 ve vaší disciplíně?

Cílem, který stanovila SpK pro rok 2018, bylo zvýšení počtu aktivních jezdců, počtu kvalifikačních závodů a rovněž zvýšení počtu účastníků na MČR. V této oblasti se nám dařilo a opravdu se objevila spousta nových tváří, jezdci se zúčastňovali závodů a na MČR byla účast o třiadvacet procent vyšší. Dále jsme chtěli postavit týmy na ME v reiningu, ale s ohledem na pozdní oznámení termínu ze strany FEI a nedostatek vhodných koní, jsme měli pouze jednu reprezentantku na ME juniorů, a to Radku Paverovou s koněm SK Whizchic.

 

Jak se mění zájem jezdců o účast na mezinárodních závodech v zahraničí? Roste, je více méně stejný, nebo klesá v porovnání s předešlými roky?

Zájem o účast na mezinárodních závodech je veliká, ale s ohledem na to, že na závodech CRI mohou startovat pouze koně sedmiletí a starší, dávají naši jezdci přednost zahraničním startům na závodech pod hlavičkou NRHA (National Reining Horse Association), kde mohou předvést koně v různém věku a ve více třídách.

 

Které výsledky z mezinárodních závodů českých reprezentantů v uplynulé sezoně vám nejvíce utkvěly v hlavě?

Pokud se týká závodů FEI, tak postup Radky Paverové do finále na ME juniorů.

 

Jak se vyvíjí počty národních závodů a účast na nich ve vaší disciplíně?

Jak bylo řečeno v první odpovědi, počet národních závodů vzrostl a rovněž účast na nich je vyšší než v předchozích letech.

 

Jak hodnotíte průběh vrcholných domácích závodů? (MČR a MZ)

MČR mělo z mého pohledu dobrou účast jak jezdeckou, tak diváckou a myslím, že ani z organizačního hlediska nedošlo k pochybením. Všichni jezdci podali dobré výkony a rozhodčí byli velmi korektní.

 

Co se povedlo a nepovedlo v oblasti vzdělávání?

V oblasti vzdělávání jsme se zaměřovali hlavně na mladé jezdce a na jejich přípravu na závody a opravdu se počet aktivních jezdců zvýšil. Jiné cíle jsme si v této oblasti nestanovili.

 

Podařilo se vám splnit všechny cíle, které jste si pro rok 2018 v rámci činnosti komise vaší disciplíny stanovili?

Viz odpověď na 1. otázku.

 

Kde naopak cítíte, že je třeba pro další rok více zapracovat?

Rádi bychom přitáhli více jezdcům k reprezentaci juniorů a mladých jezdců, protože máme dobře připravené jezdce, jen jim chybí dostatek zkušeností ze startů v zahraničí a ani nebyli k reprezentaci dostatečně vedeni.

 

Jaké hlavní cíle si kladete pro následující sezonu a jaké je vaše osobní přání pro rok 2019?

Naším cílem zůstává vychovat a podpořit nové jezdce z řad dětí a začínajících, připravit pro ně dostatek závodů a ty nejlepší vést cíleně k reprezentaci. Naše disciplína nemá zřízená SCM pro soustavnou přípravu talentovaných jezdců, a proto bychom rádi uspořádali v příštím roce alespoň tři intenzivní kurzy pro potenciální reprezentaci.

Mým osobním přáním je, aby byli všichni zdraví a soutěžili v duchu fair play.reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace