reklama 11D

reklama

Nejvíce mi pomáhá sestra. Koně zná nejlépe, ujišťuje Natálie Melmerová

 13.05.2022 11:30 | AUTOR: Vojtěch Kroupa |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Mnoho úspěchů sbírala Natálie Melmerová se svými sportovními poníky. Poté následoval přesun na velké koně, které nejdříve jezdila její starší sestra Lucie. Ta je nyní její hlavní oporou a zároveň se podílí na přípravě a tréninku.

reklama 12A

Již od svých tří let se pohybuje v jezdeckém prostředí Natálie Melmerová, která byla zpočátku velmi ovlivněna svou starší sestrou Lucii. Ta úspěšně startovala už v sedle svých pěti poníků a Natálie se na nich velmi ráda vozila a získávala své první jezdecké zkušenosti. 
 
Kde jste se začínala takto rozvíjet a jaké zázemí jste pro trénink měla?
Své jezdecké začátky jsem prožívala už v naší domovské stáji. Náš areál se nachází v Březové, která leží západně od Prahy. Rodiče si toto místo pronajali a od dětství jsme se sestrou měli možnost využívat kompletní sportovní zázemí. 
 
Můžete nám přiblížit, jak to tam vypadá? 
Máme zde přibližně čtyřicet koní. K dispozici je jízdárna, hala, lonžovací kruh, travnaté výběhy. Kolem areálu jsou všude krásné louky a lesy pro terénní přípravu našich koní. V dřívějších dobách tento objekt sloužil jako kravín, který se později zrekonstruoval a nyní složí jako jezdecká stáj. 
 
Kolik času ve stáji nyní trávíte a jak vypadá váš běžný program?
Trávím ve stáji každý den po škole, což je přibližně od 15 do 19 hodin. Jezdím většinou dva koně denně a po ježdění všechny naše koně obstarám a připravím krmení. 
 
Je parkurové skákání vaší hlavní disciplínou? Vyzkoušela jste i některá další jezdecká odvětví? 
Ano, věnuji se s našimi koňmi výhradně parkuru. Prozatím mám v sedle velkých koní výkonnost na stupni L, ale věřím, že se to bude vyvíjet dále a budeme se posouvat výš. Když jsem jezdila poníky, tak jsem několikrát startovala i v drezuře. 
 

Psali jsme: Karolína Šťastná na zásadní úspěch čeká. Koním věnuje všechen svůj čas

 
Ovlivnil váš přístup ke koním a jezdeckému sportu talent a nadšení vaší jezdecky založené sestry?
Určitě ano. Sestra Lucie byla vždy mým vzorem. Její tragický pád ukončil mou pony kariéru. Vlastnili jsem v té době čtyři koně a dva poníky a nedalo se to zvládat, proto byl přestup do sedla velkých koní rychlý.
 
Jak vzpomínáte na své první závodní zkušenosti? 
První oficiální parkur jsem jela s poníkem Forrestem v Borové, kde jsme šli soutěž stupně ZP. Vzpomínám si, že jsme si hned dojeli pro krásné druhé místo. Dále jsem se účastnila závodů a různých tréninků a soustředění ve známých areálech jako jsou Královice, Zduchovice, Opřetice a Sojovice. 
 
Kdo vás dále zdokonaloval a předával vám nové zkušenosti? Komu nejvíce vděčíte za to, čeho jste v jezdeckém sportu dosáhla? 
Doma mě trénují nejvíce sestra a mamka. Nejvíce zkušeností mi však předal pan Mestenhauser v mém poníkovském období. Dále bych ráda zmínila Ivu Holíkovou, Pavla Vachutku a Romana Drahotu, s nimiž jsem se účastnila soustředění Sportovního centra mládeže a nyní trénuji s Alžbětou Vojtkovou, která je skvělá. Můžu říct, že nejvíce vděčím své sestře, která mi se vším pomáhá a radí. Koně, které nyní jezdím byli dříve její, a právě ona je zná nejlépe. 
 
Jak náročné to pro vás bylo přesedlat na koně své sestry?
Hrozně jsem si přála jezdit Filoubeta, ale padala jsem z něj a nejdříve to bylo dost náročné. Nyní si začínáme rozumět a postupně sbírám v jeho sedle nové závodní zkušenosti. S klisnou Lorettou jsem už zvádla vybojovat například třetí místo při Czech Junior Cupu v Hořovicích, čehož si moc vážím. Jedním z cílů pro letošní sezonu je účast při mistrovství České republiky. 
 
Foto: poskytla Lucie Melmerová


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace