reklama 11D

reklama

Mencke: Syrio pro mě udělá vše na světě. Vážím si ho víc než jako koně

 07.02.2019 09:25 | AUTOR: Kateřina Návojová

ikonka

"Je to ten největší úspěch, kterého člověk v Čechách může dosáhnout. A já jsem velice hrdá na to, že se nám to povedlo," říká Libuše Mencke. K vítězství na mistrovství České republiky však přidala i mnoho dalších úspěchů.

reklama 12C

Jak vzpomínáte na uplynulou sezonu?

Uplynulá sezona byl pro mě totální highlight! Byl to náročný rok, byli jsme hodně na cestách, ale všechna ta námaha přinesla svoje ovoce. Výsledky jednoznačně předčily očekávání.

 

Je pro vás zisk mistrovského titulu tím největším úspěchem, nebo ho ještě něco překonalo?

Zisk mistrovského titulu je jednoznačně jeden z těch velkých úspěchů. Ale kromě toho si velice vážím ohromného úspěchu Sandokana na mistrovství světa mladých koní a na Bundeschampionatu ve Warendorfu, dále druhého místa na mistrovství Mecklenburgu, úspěchu mých mladých koní, a hlavně zisku zlatého výkonnostního odznaku od německé jezdecké federace.

 

Pokud pomineme ty největší sportovní úspěchy, byla uplynulá sezona v něčem jiná oproti těm předešlým?

Výjimečná a nová pro mě byla v mých zkušenostech a umístěních v úlohách Grand Prix, a hlavně Grand Prix Special.

 

S jakými plány jste vlastně do sezony šla?

Plány byly takové, jak se ve skutečnosti sezona odvíjela. S mladými koňmi jsme samozřejmě měsíc od měsíce plán upravovali podle toho, jak se vyvíjela jejich situace a kondice. Výsledky předčily očekávání, všichni moji parťáci nechali v obdelníku vše, co mohli.

 

Jak vzpomínáte na samotné mistrovství České republiky?

Mistrovství pro mě tento rok bylo klidné, velice přátelské a hlavně rodinné. Byla to taková rodinná dovolená se Syriem, využili jsme času a užili si celou naši českou rodinu.

 

Co pro vás bylo při mistrovské soutěži nejtěžší?

Bylo hrozné horko…

 

Koho jste vnímala jako největšího soupeře?

Všichni účastníci pro mě byli soupeři, každý se snažil podat co nejlepší výkon a každému se mohla stát nějaká nepříjemnost.

 

Jak hodnotíte průběh mistrovství České republiky? Jak dobře ho pořadatelé připravili?

Pořadatelé v Královicích měli vše perfektně připravené a po celou dobu mistrovství zajišťovali naprosto hladký průběh. Klobouk dolů před nimi.

 

Prozraďte nám něco o vašem koni, s nímž jste vyhrála mistrovství České republiky.

Syrio je nejen jeden z mých nejlepších koní, ale on je hlavně můj nejlepší kámoš. Vždy stojí na mé straně a udělal by pro mě všechno na světě. Vážím si ho víc než jen jako koně.

 

Co pro vás znamená zisk zlaté medaile na republikovém šampionátu?

Je to ten největší úspěch, kterého člověk v Čechách může dosáhnout. A já jsem velice hrdá na to, že se nám to povedlo.

 

Jaké máte plány do sezony 2019?

Plány na rok 2019 začínají tam, kde skončil rok 2018. Koně se v momentální zimní přípravě velice dobře vyvíjejí a všichni už se moc moc těšíme na sezonu.

 

Můžeme očekávat boj o obhajobu mistrovského titulu?

Velice ráda bych opět dorazila, ale v tento moment bohužel nemohu nic říci jistě kvůli mým dalším termínům.

 

S jakými koňmi se na vás můžeme v sezoně 2019 těšit? Lze očekávat nějaké změny na pozici stájové jedničky, případně dalších členů vašeho koňského týmu?

Můj koňský tým se v podstatě od minulého roku nezměnil. Všechny moje jedničky jsou pořád v mém týmu a mají v plánu za to nadcházející sezonu opět vzít. K tomu přijde posun mladých.

 

Jak u vás probíhá zimní příprava, co během zimy s koňmi děláte?

Po sezoně mají koně i já aktivní odpočinek, a také trochu jiný program pro zpestření roku. Ale po pár týdnech jde vše zase na vážno a přichází pravidelný, promyšlený, a hlavně odpovídající trénink.

 

Plánujete účast na domácích či zahraničních halových závodech?

Ano, naše sezona trvala do listopadu a pro některé začíná již v únoru.

 

Jaké přání byste chtěla, aby se během sezony 2019 splnilo?

To raději nebudu říkat nahlas, ještě bych to zakřikla. Necháme rok 2019 přijít a budeme se radovat z každého malého úspěchu.

 

Kdo vám při vašich jezdeckých aktivitách nejvíce pomáhá a komu byste chtěla touto cestou poděkovat?

Jednoznačně mým oběma rodinám, jak české, tak německé, a také hlavně mým ošetřovatelkám, které se vzorně starají každý den o to, aby mým koním nic nechybělo a aby se cítili dobře.  

 

Foto: archiv jezdkyně
reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace