Dosáhne Pamino na St. Leger? Sledujte ŽIVĚ na EquiTV 28.11. od 10:00 h
reklama 11D

reklama

Kvaš: Stát podporuje dostihy. Zrušení Velké pardubické je nepřípustné

 02.08.2019 10:05 | AUTOR

ikonka

Dva dny poté, co se v tisku objevila kritika státního příspěvku na pořádání Velké pardubické, vydal Dostihový spolek tiskovou zprávu, v níž naznačil vstup nového partnera. Peníze od státu jsou podle náměstka primátora Petra Kvaše jedním ze zdrojů.

reklama 12C
Záštita ministerstva zemědělství se netýká jen Velké pardubické, ale je podporou celého dostihového sportu. V tiskové zprávě Dostihového spolku Pardubice to uvedl náměstek primátora a místopředseda spolku Petr Kvaš.
 
Město Pardubice obdrží podporu ve výši 5 milionů korun formou záštity ministerstva zemědělství. Finanční prostředky jsou určeny na zajištění pořádání kvalifikací a Velké pardubické.
 
"Legendární dostih je tradicí, kterou se Pardubice a potažmo i Česká republika proslavila v zahraničí. Je dobře, že se stát postavil čelem k dostihovému sportu a finančně jej podpoří. Jde o záštitu, která ve svém důsledku není pouhou podporou Velké pardubické, ale také všech kvalifikačních dostihů a tím v konečném důsledku i rámcových mítinků, bez kterých by Velká pardubická nebyla. Je to podpora dostihovému sportu, a tedy i chovu dostihových koní, kteří díky tomu budou mít kde běhat a závodit,” prohlásil v tiskové zprávě Kvaš.
 
Velká pardubická se letos zařadila například po bok motocyklových závodů v Brně, které stát rovněž podporuje. Stejně jako v případě této akce se i přidělení státního příspěvku do Pardubic stalo předmětem kritiky. Například MF Dnes, list patřící do svěřenského fondu zřízeného premiérem Andrejem Babišem, ve středu napsal, že se Velká pardubická mění v "Cenu daňových poplatníků".
 

Čtěte více: "Velké zklamání". Jednání Loko Transu s Dostihovým spolkem skončilo

 
Kvaš o den později zdůraznil, že záštita od ministerstva zemědělství není náhražkou za generálního partnera, nýbrž dalším zdrojem financování a zajištění kvalitního programu akcí.
 
"Mrzí mě, že někdy i od obyvatel Pardubic zaznívají názory, že Velkou pardubickou bychom měli raději zrušit. S obrovskou úctou k práci a odkazu našich předků rozhodně nechceme podobné uvažování vůbec připustit. Proto hledáme podporu dostihového sportu na všech možných úrovních – na státní, regionální i privátní," dodal Kvaš.
 
Město Pardubice a Dostihový spolek a.s. podle tiskové zprávy jednali také o nové spolupráci na úrovni strategického partnera Velké pardubické. Jak nedávno informoval server Jezdci.cz, pět měsíců dlouhá jednání Dostihového spolku se skupinou Loko Trans skončila nezdarem.
 
"Jednání však probíhala i s jinými partnery a ta byla úspěšná," uvedl Dostihový spolek bez dalších podrobností.
 
 
Ilustrační foto: Václav Volf, fotovolf.comreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace