EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11B

reklama

Ke kauze Beerbaum se vyjádřila i Česká federace. Barování jasně odmítá

 14.01.2022 11:00 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

Kauza Ludgera Beerbauma, kterou rozpoutala německá televize RTL reportáží, v níž je zachyceno při tréninku v jeho stájích údajné barování koní, doslova hýbe jezdeckým světem. Vyjádřili se k ní oficiálně i zástupci České jezdecké federace.

reklama 12D
 
V jezdeckém areálu Ludgera Beerbauma v Riesenbecku mělo docházet k barování koní, na které už před časem upozornil reportéry RTL zdroj z okolí zmíněného německého jezdce. 
 
Po odvysílání reportáže se Ludger Beerbaum hájil mimo jiné tím, že při trénincích zachycených na videu nejde o barování, ale o tušírování prováděné zkušeným trenérem. Předmět, kterým osoba koně dle jeho slov tušíruje, odpovídá svými rozměry, formou a vahou požadavkům, jak je definují německá pravidla jezdeckého sportu. 
 
Na tom, zda jde o tušírování, nebo již o barování, se však mnozí neshodnou. „FEI si je vědoma obvinění vznesených v dokumentu vysílaném na RTL v Německu dne 11. ledna 2022 a v této věci provádí šetření. Již jsme v kontaktu s Německou jezdeckou federací a budeme s ní nadále úzce spolupracovat, abychom mohli posoudit vhodný postup,“ uvedla Mezinárodní jezdecká federace v oficiálním prohlášení.
 

Psali jsme: Německem hýbe skandál. RTL natočila barování v Beerbaumově stáji

 
Své stanovisko publikovala i Česká jezdecká federace. „V reakci na odvysílanou reportáž RTL bychom chtěli vyjádřit jasný postoj ČJF v této věci,“ uvádějí zástupci České jezdecké federace na svých internetových stránkách. 
 
„Takovéto tréninkové praktiky jsou zcela v rozporu s pravidly ČJF a etikou jezdeckého sportu v České republice vůbec. ČJF si je vědoma závažnosti tématu welfare koní a také z tohoto důvodu si v rámci svého vzdělávacího konceptu klade za prioritu osvětu v této oblasti,“ píše se na stránkách zastřešující organizace jezdeckého sportu v České republice.
 
„Počínaje letošním rokem chystáme komplexní školení na toto téma, a to jak pro širokou jezdeckou veřejnost (on-line formou), tak pro Sportovní centra mládeže (prezenční formou),“ dodávají představitelé ČJF. 
 
Ilustrační foto: Kateřina Návojová


Sledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace