Výraz „barování“ zahrnuje veškeré umělé techniky, které mají vést k tomu, aby kůň skákal výše a pozorněji. Není prakticky možné vyjmenovat všechny způsoby barování, ale obecně jde ve většině případů o to, že Sportovec a/nebo jeho pomocníci ze země (za jejichž chování je Sportovec odpovědný), udeří koně přes nohy buď něčím manuálně (nezáleží na tom čím nebo kdo) nebo úmyslně způsobí, že se kůň udeří sám ať už tím, že mu postaví příliš vysoké a/nebo široké skoky, umístí nevhodně odskokovou bariéru, připraví klusové bariéry nebo prvky kombinace v nesprávných vzdálenostech, přehnaně tlačí koně do odskoku nebo ho naopak přidrží nebo se jakkoliv snaží znesnadnit koni překonání cvičné překážky bez toho, že by jí shodil.
Zdroj: skoková pravidla České jezdecké federace
Valach Bruno Way je schopný skokan, avšak majitelku Evu Zupančič často dokáže pozlobit. Eva přiznává, že i když na parkuru má v Bruna absolutní důvěru, v terénu musí být neustále ve střehu. Občas totiž pádu předchází motýl letící přes cestu.
Kariéra trenéra a bývalého žokeje Dalibora Töröka obsahuje různé odbočky. Před třemi lety odešel synovec Vlastimila Smolíka od koní a věnoval se sportovnímu rybolovu. Nakonec se vrátil do DS Pegas a dnes je trenérem vítězky derby Queen Of Beaufay.
Letošní mistryně ve všestrannosti v kategorii mladších juniorů Kristýna Přikrylová je od narození spojena s rodinnou stájí a JO Albert Stolany. Začátky si užívala ve voltižním oddíle, poté přešla na všestrannost a startovala také na ME v drezuře.
Merci měla být pro Denisu Hykovou koněm do parkurů stupně L. Nakonec spolu dosáhly výkonnosti ST, i když práce s touto svéhlavou klisnou přezdívanou Čokoška nebyla jednoduchá. Například své jezdkyni zlomila klíční kost v den odjezdu na závody.