reklama 11D

reklama

Karlovy Vary zvažují podobu letošní sezony. Reagují na Radu JC ČR

 03.02.2022 09:18 | AUTOR: Martin Cáp |
NEPŘEHLÉDNĚTE

ikonka

Hipodrom Holoubek v Karlových Varech měl v roce 2022 pořádat až šest dostihových dnů. Po rozhodnutí Rady JC ČR o změně systému přerozdělení státního příspěvku pořadatelům zvažuje změny, dalším důvodem je růst nákladů. Verdikt má padnout za dva týdny.

reklama 12D

Karlovarský Hipodrom Holoubek je po Chuchle Areně Praha druhým závodištěm kategorie A, které nesouhlasí s novým přerozdělením dotací od ministerstva zemědělství, které na svých zasedáních v prosinci a lednu schválila Rada Jockey Clubu ČR. V tiskovém prohlášení to ve čtvrtek uvedl ředitel závodiště Radek Liangovský.

"Na základě jednání Rady JC ČR dne 27. 1. 2022, které nám potvrdilo nový, dosud nepoužívaný systém přerozdělování finančních prostředků z dotací Ministerstva zemědělství, přijatý na předchozím jednání 7.12.2021, zvažujeme další možné kroky v pořádání dostihových dnů v letošní sezoně," konstatoval Liangovský s tím, že za těchto okolností lázeňská dráha nemůže potvrdit již slíbené termíny letních dostihových dnů v sezoně 2022. Definitivní stanovisko chce předat Jockey Clubu do dvou týdnů.

Nový systém, podle něhož pořadatelé získají dvojnásobný podíl za každý uspořádaný dostih steeplechase a cross country a 1,5násobný podíl za proutěné překážky oproti rovinovému dostihu, je pro karlovarského pořadatele nepřijatelný, neboť podporuje pořádání překážkových dostihů na úkor těch rovinových, a to i na závodištích kategorií B a C, kde se konají výhradně dostihy nižších kategorií s nižšími dotacemi.

 

Čtěte více: Dotace derby klesá. V pozadí je spor rovinových a překážkových dostihů

 

Druhým důvodem karlovarského stanoviska je razantní navýšení cen za energie a dalších nákladů. "To je v Karlových Varech přímo promítnuto do spotřeby elektrické energie při zavlažování dráhy. Takže naše náklady budou ještě vyšší, protože je u nás obyčejně zvykem mít dostihovou dráhu perfektně připravenou, tedy mimo jiné i řádně zalévanou," dodal Liangovský.

Karlovy Vary patří spolu s Chuchle Arenou Praha a Hipodromem Most ke třem klíčovým pořadatelům rovinových dostihů v Česku, přestože tamní program pravidelně obsahuje i klasické steeplechase. Hipodrom Holoubek vyčíslil své ztráty vyplývající z nového systému přerozdělení dotací na 150 tisíc korun. V letošní sezoně bylo v Karlových Varech naplánováno pět dostihových dnů a jednalo se o přidání šestého, kterým má být den evropské šlechty.

Jako první zareagovala tento týden na rozhodnutí Chuchle Arena Praha. Ta garantuje zachování počtu plánovaných dostihových dnů, ale snižuje dotaci Českého derby z dvou milionů na 1,8 milionu a ohlásila i další škrty v dotacích rámcového programu derby 26. června.

Ilustrační foto: Marcela KozováSledujte vysílání EquiTV.cz nebo poslouchejte EquiRadio.cz

 

Přihlaste se k odběru týdenního newsletteru ZDE!

 

Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

FB skupiny Jezdci.cz, EquiTV.cz a EquiRadio.cz

 
Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace