reklama 11A

reklama

Sezona v Pardubicích odstartuje až 22. května, potvrdil pořadatel

 19.04.2021 14:16 | AUTOR

ikonka

Dostihový spolek v pondělí oznámil, že původně zvažovaný zahajovací 8. května se neuskuteční a pardubickou sezonu zahájí až první kvalifikace na Velkou pardubickou. Na klíčové překážkové závodiště se tak vrátí dostihový ruch 22. května.

reklama 12B

Letošní dostihová sezona je znovu ovlivněna pandemií Covid-19, která zasahuje do příprav dostihových dnů. V Pardubicích proto bude sezona odstartována až 22. května, a to rovnou první ze čtyř kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

Dostihový spolek na letošní rok původně plánoval uspořádat 10 dostihových dnů, jejichž vrcholem druhou říjnovou neděli má být 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou. Už nyní je ale zřejmé, že zahájení sezony bude oproti původnímu plánu odsunuto a že se Zahajovací dostihový den připravovaný na tradiční termín 8. května nebude konat.

Za zrušením mítinku stojí nejen přetrvávající protiepidemická opatření a nejistý výhled budoucnosti, ale také ekonomické důvody. Bohužel přes veškeré snahy pardubického pořadatele Jockey Club ČR nezařadil tento zahajovací mítink mezi akce podporované v rámci programu Covid dostihy 2021. Navíc by se dostihový den pravděpodobně musel konat bez účasti diváků, což Dostihový spolek po zkušenostech z loňské Velké pardubické nemůže opakovat.

 

Čtěte také: Devoir Rien září dál, v dostihu derby nadějí všem utekl Locomotive

 

"Velmi nás to mrzí, protože jsme se na zahájení sezony v tradičním termínu připravovali. Uvědomujeme si, že zklameme i řadu fanoušků, kteří by nás sledovali alespoň prostřednictvím online kanálů. Je nám líto, že nenabídneme účastníkům dostihů okusit stav pardubické dráhy po dlouhé zimní pauze," komentoval rozhodnutí ředitel Dostihového spolku a.s. Jaroslav Müller.

Pokud bude situace příznivá, poprvé koně do dráhy Pardubického závodiště vyběhnou ve druhé polovině května. Kromě samotné úvodní kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží i osm dalších dostihů. "V tuto chvíli nedokážeme predikovat, zda se mítink bude konat za účasti diváků, případně za jakého počtu. Dostihový den bude stejně jako v předchozích letech vysílán na kanálech České televize. Děkujeme všem partnerům, kteří nás v této nejisté době podporují," dodal Jaroslav Müller s tím, že tento mítink již je do režimu podpory Covid dostihy 2021 zařazen.

Další dostihové dny by se měly konat podle původního plánu, pokud se epidemická situace v České republice opět nezhorší. Druhá kvalifikace na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou má své místo v kalendáři v sobotu 26. června, předcházet jí bude páteční podvečerní mítink s rovinovými dostihy a dostihy přes proutěné překážky. Třetí kvalifikace se poběží v srpnu, závěrečná čtvrtá potom na začátku září společně s dalším pátečním mítinkem. V říjnu se uskuteční 131. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou a tečku za sezonou by měl udělat Závěrečný dostihový den na konci října.

Zdroj: tisková informace Dostihového spolku

Ilustrační foto: Ivan KrejzaK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace