reklama 11D

Foto: Tak má vypadat pardubická aréna. Investor mluví i o muzeu Velké

 11.05.2022 13:05 | AUTOR: Martin Cáp |
VIDEO

ikonka

Po dlouhých týdnech spekulací byly ve středu zveřejněny vizualizace multifunkční arény, plánované investorem Petrem Dědkem v areálu pardubického závodiště. Pokud přesvědčí město, chce ji otevřít v srpnu 2025. Stavba celého zázemí má trvat tři roky.

reklama 12D

Miliardář Petr Dědek ukázal na středeční tiskové konferenci vizualizace multifunkční arény, kterou chce jako majoritní vlastník klubu HC Dynamo postavit v areálu pardubického závodiště. Již v pondělí prezentoval své záměry zastupitelům města.

V místech, kde se dnes nachází parkoviště a kolbiště, plánuje nejen arénu s kapacitou 13 500 diváků pro hokej a 15 000 lidí pro koncerty. Komplex zahrnuje i tréninkovou plochu, hotel s kapacitou 400 lůžek, restaurací a kongresovými sály. Na vizualizacích je dále vidět parkovací dům, který by zároveň sloužil i jako tribuna pro závodiště. Vzniknout má celkem 1600 parkovacích míst.

Příslušné pozemky závodiště v majetku města chce Dědek vykoupit, samotná stavba by podle jeho záměrů trvala tři roky s plánovaným otevřením v srpnu 2025. Předpokládané náklady odhaduje investor na tři až čtyři miliardy korun.

 

Čtěte také: Hokejová hala na závodišti? Pardubice řeší plány miliardáře Dědka

 

"Aréna bude moje soukromá investice. Vycházíme z reálných nákladů vzhledem k tomu, že skupina DD je developerem mnoha projektů, zná velmi dobře ceny za výstavbu. Vykoupením pozemků od města získá město prostředky pro stavbu příjezdové komunikace, která bude sloužit aréně i dostihovému spolku. Pardubice nebude stát aréna žádné peníze a naopak městu přinese příjmy na dani z nemovitosti, ubytovací poplatky, přinese podnikatelům ve městě příjmy z turistiky a dlouhodobě se stane dalším symbolem Pardubic," řekl Petr Dědek v oficiální tiskové zprávě.

Investor hovoří o možnosti pořádání tenisových turnajů ATP a WTA Tour, motokrosových závodů nebo velkých parkurových akcí. Právě o dosavadní zázemí na pořádání jezdeckých závodů by pardubické závodiště kvůli jeho projektu přišlo.

Dědek, který bude sponzorovat letošní Cenu Labe, zmiňuje v rámci argumentů pro svůj záměr možné synergie využití arény a závodiště, a to v průběhu celého roku i při dostizích.

"Chceme, aby aréna žila celoročně. Součástí bude muzeum pardubického hokeje se síní slávy a rádi bychom, aby v ní své místo mělo muzeum Velké pardubické. Hokej a Velká pardubická, to jsou symboly města," tvrdí Dědek.

Zda na investorovy záměry bude slyšet město Pardubice, zatím zůstává otevřené. Vedení radnice se dosud odmítalo k projektu vyjádřit s tím, že čeká na prezentaci konkrétních záměrů. Část zastupitelů se v dubnu postavila proti.

Foto: vizualizace plánované arény, zdroj: HC Dynamo, oficiální tiskové materiálySledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE