Živě na EquiTV: 18. 5. skoky KMK Písek, od 20. 5. Working Equitation
Získejte přednostní přístup k informacím na Jezdci.cz a další výhody! (KLINĚTE)|Inzerováním v médiích skupiny EQUINET podporujete nezávislé zpravodajství o koních a jezdectví v ČR. Děkujeme všem partnerům za podporu! Zájemci o reklamu pište na e-mail: equinet@equinet.cz nebo volejte +420 606 382 315|EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí! KAŽDÝ DEN NOVÉ POŘADY!|Jezdecký zpravodaj: Newsletter o koních každý pátek ZDARMA ve vašem e-mailu!|Sledujte MONITORING zpráv o koních z dalších zdrojů!|Na EquiTV.cz audiovizuální služby streamem nezačínají, ani nekončí! Nabízíme víc než jen on-line přenosy a záznamy, vysíláme koně mimo jezdeckou komunitu! |PODPORUJEME:|Olomouc - mezinárodní drezurní závody CDI 19. - 22. 5.|Martinice - skokové závody 19. - 22. 5.|Písečné nad Dyjí - mezinárodní závody spřežení CAI 26. - 29. 5.|Olomouc - skokové závody 27. - 29. 5.|Královice - drezurní závody 28. 5.|Královice - drezurní závody 29. 5.|Zduchovice - mezinárodní skoky CSI 1. - 5. 6. |Přeštěnice - všestrannost Zlatá podkova 3. - 5. 6.|Královice - drezura 4. - 5. 6.|Jezdci reportují. Staňte se součástí nejlepšího zpravodajství o koních|Sledujte JEZDCI.cz nově i v multimediální aplikaci FlashNews|SLEDUJTE ŽIVÉ PŘENOSY z akcí pravidelně na EquiTV.cz. Ta je jedinou původní internetovou televizí o koních v ČR, která má přesah do terestriálního vysílání! Vytváříme obsah i pro další TV kanály, jako jsou: ČT Sport, Sport 5, TV Seznam, Regionální televize a další... |PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|Chuchle Arena Praha|ESC Olomouc|Martinice|Zduchovice|Přeštěnice|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|ZH Písek
reklama 11C

reklama

Kuriózní německý víkend: Dva ze tří mítinků zrušeny kvůli kluzké dráze

 09.05.2022 19:54 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

V Drážďanech a Mannheimu musely minulý víkend dostihy předčastně skončit kvůli kluzké dráze a neochotě žokejů pokračovat za daných podmínek. Pořadatelé si nebyli jisti příčinami, autorita Deutscher Galopp odškodní týmy koní ze zrušených dostihů.

reklama 12A

Německé dostihy mají za sebou nebývalý víkend, když musely být dva ze tří dostihových dnů předčasně ukončeny kvůli kluzké dráze. Sobotní mítink v Drážďanech se omezil jen na vítězství tříleté Heidi High ze stáje Arenzo a zbylý program s řadou českých koní na startovních listinách byl zrušen. O den později v Mannheimu se ze stejného důvodu stihly odběhnout jen první dva dostihy.

"Deutscher Galopp bude společně s pořadateli, rozhodčími a komisemi zkoumajícími stav dráhy analyzovat pozadí těchto událostí a přistoupí k potřebným krokům. Bezpečí lidí i zvířat má pro nás nejvyšší prioritu. Zrušení dostihů proto bylo správné. Důležité je, aby teď následovaly i činy a výsledkem byl kvalitní stav drah," uvedl v tiskové zprávě výkonný šéf dostihové autority Daniel Krüger.

Koně, jejichž dostihy byly o víkendu zrušeny, mají možnost se bez zvláštního poplatku dohlásit tento týden na mítinky v Düsseldorfu, Hoppegartenu a Krefeldu a jejich stáje obdrží dvojnásobné příspěvky na transport. Deutscher Galopp nevyloučil ani případné dodatečné vypsání nových dostihů.

 

Čtěte také: Night Moon suverénní v Pardubicích, Laube a Urbánek ovládli Bratislavu

 

V Drážďanech jezdci po pádu v prvním dostihu upozornili na několik kluzkých míst, zejména v oblouku před cílovou rovinou, a odmítli dál pokračovat. Komise složená z rozhodčích, pořadatelů, žokejů a trenérů následně provedla novou prohlídku dráhy a doporučila ukončení dostihového dne.

Podobný scénář se odehrál i v nedělním Mannheimu. Na dráze, kde skončila kariéra Filipa Minaříka, se v prvních dvou dostizích odehrály dva pády, přičemž Tommaso Scardino utrpěl otřes mozku a zlomeninu lícní kosti. I tady byl problém mimo jiné v posledním oblouku.

"Až do středy v Mannheimu silně pršelo, čtvrteční měření dráhy přineslo hodnoty mezi 5,0 a 5,8, na poměry zdejšího písčitého podkladu poměrně nezvyklé. V dalších dvou dnech dráha rychle vysychala, a tak jsme se v pátek večer ještě rozhodli pro zavlažování. V sobotu činil stav dráhy rovnoměrně kolem hodnoty 4,0 a tráva byla ve velmi dobrém stavu. V den dostihů byla dráha vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu na povrchu mokrá a do startu prvního dostihu v 11:20 ještě nevyschla. Zda to byla skutečná příčina problémů, samozřejmě nevíme. Navrhovali jsme posypat zatáčku pískem a pokračovat v programu, příslušné práce již byly zahájeny, ale dostihová komise se po konzultaci s jezdci rozhodla pro ukončení mítinku. I na to panovaly rozdílné názory," řekl serveru Galopponline.de šéf pořadatelů Stefan Buchner.

 

Krátce z turfu

 

Hned dva účastníci Svatováclavské ceny byli ve startovním poli pondělní classe 3 Prix de Sainte-Perine (1400 m, 18 000 eur) v Compiegne. Lépe dopadl čtvrtý z předloňského ročníku, německý Power Jack, který finišoval druhý. Loni třetí Zelote ze stáje Leram uzavřel s Marií Vélon dvanáctičlenný doběh. Někdejší favorit EJC Leram Million Big Boots doběhl šestý.

Žokej Martin Laube dosáhl v rámci nedělního jedničkového hattricku v Bratislavě na statistický milník. Klasický triumf na Shabaně v Jarnej ceně kobýl byl zároveň jeho 200. vítězstvím kariéry.

Dvě vítězství zaznamenali svěřenci rodiny Váňových v nedělním Meranu. Devítiletý Ole Caballero pod Josefem Bartošem deklasoval o jedenáct délek soupeře ve steeplechase Premio Val di Non (3800 m, 14 000 eur). Již druhý letošní italský úspěch zaznamenal šestiletý Natam, který s Pavlem Složilem mladším lehce vyhrál proutěné překážky Premio Gabrio Visconti (3000 m, 11 000 eur).

I při čtvrtém startu kariéry vybojoval tříletý valach Memento Mori ze stáje KarBoBau s.r.o. dotované umístění ve Francii. Svěřenec Václava Luky mladšího doběhl v neděli pod Theem Bachelotem o délku druhý v dostihu nezvítězivších Prix Cadet Roussel (1600 m, 27 000 eur) v Saint-Cloud a setrval na ratingu 39 kg.

Partnerem klasické Velké jarní ceny bude skupina Conseq, oznámila v pondělí Chuchle Arena Prah. Zakladatelem investiční společnosti je dlouholetý dostihový majitel, činovník a bývalý spolumajitel chuchelského závodiště Jan Vedral, známý i jako jeden ze spolumajitelů trojnásobného Koně roku Nagano Golda. Centrální rovinové závodiště neslo před prodejem rodině Vítkových název Conseq Park.

Ilustrační foto: Bohumil Křižan / Jockey Club ČRSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.czinternetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


Štítky: dostihyNěmecko
reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace