Živě na EquiTV.cz: 8.10. derby Gabrielka, 9.10. skoky Chuchle, Olomouc
reklama 11C

Equistro Cup 2022 proběhl na trávě v Poděbradech. Vyhrál Luděk Smaha

 14.08.2022 17:48 | AUTOR: Vojtěch Kroupa |
FOTOGALERIE

ikonka

Dvoudenní parkurová událost Equistro Cup – Cena města Poděbrady se konala v historicky zajímavém areálu Obora Poděbrady ve dnech 13. a 14. srpna. V hlavní nedělní jednokolové soutěži s finále na 135 centimetrech zvítězil Luděk Smaha s Htadermie.

reklama 12C

Pořadatelé dvoudenního parkurového mítinku v Poděbradech připravili velmi nabitý sportovní program, který se od sobotních ranních hodin odehrával na zrekonstruované pískové jízdárně. V sobotu i v neděli se poté vyšší a obtížnější soutěže konaly na kolbišti travnatém, jehož historie sahá až do roku 1950.
 
V neděli program vrcholil za přítomnosti mnoha diváků prostřednictvím soutěže stupně S** na čas a v závěru se jela jednokolová soutěž stupně ST* s finále pro pět nejlepších dvojic. Na té nižší obtížnosti si nejlépe vedla Kristýna Skálová, která soutěž vyhrála spolu s Marcusem. Druhý skončil Petr Koželuh s Charliem a na třetí místo dosáhla domácí jezdkyně Žaneta Pokorná s koněm Sungraf. 
 
Do jednohvězdového ST nastupovalo nejdříve jedenáct dvojic. Jednalo se o první kolo soutěže, které bezchybně překonaly čtyři dvojice a jako jediný se do finále kvalifikoval se dvěma koňmi Jan Štětina. Ten nakonec obsadil pátou příčku s valachem Ghostrider TN Z po připsání dvanácti trestných bodů dohromady. 
 
V Poděbradech na travnatém kolbišti se velmi dařilo Kristýně Skálové, která si dojela pro čtvrté místo s Gavialem, na kontě měli osm trestných bodů. Třetí a druhé místo patřilo dvojicím se čtyřmi trestnými body, byli to Veronika Turečková a Einstein a Jan Štětina s druhým koněm Kuala Lumpur VD Begijnakker Z. Vítězem se stal jediný bezchybný jezdec z obou částí Luděk Smaha s valachem Htadermie a obdržel trofej od starosty města Poděbrady Jaroslava Červinky.
 
Foto: Lukáš Klingora


Sledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE