reklama 11D

reklama

Equinews: Češi na Sunshine Tour. Opatrný i Zvára kvalifikace zvládli

 17.03.2020 12:45 | AUTOR: Josef Malinovský |
VIDEO

ikonka

Aleš Opatrný a Ondřej Zvára byli úspěšní při olympijských kvalifikacích ve Španělsku. Teď je čeká karanténa. – Miloslavu Příhodovi i dalším reprezentantům nyní mění plány Covid-19. – Aktuální situaci přibližuje nejnovější díl pořadu Equinews.

reklama 12B

 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZDE - KLIKNĚTE!


Několik posledních týdnů trávili čeští parkuroví reprezentanti ve španělském Vejer de la Frontera, kde se konala tradiční Sunshine Tour. Během ní bylo vypsáno hned několik soutěží Grand Prix, při níž se jezdci mohli pokusit vyjet minimální kvalifikační limity pro účast na olympijských hrách. 

Na úrovni tří hvězd musí jezdec se svým koněm dokončit dvě takové soutěže bez penalizace, zatímco u čtyř hvězd stačí jednu Velkou cenu absolvovat s maximálně čtyřmi trestnými body. Pětihvězdový závod je možné překonat i s osmi body, a přesto to pro olympijské limity stačí. Těžké však může být se vůbec do takové soutěže kvalifikovat.

V sobotu 1. března se do čtyřhvězdové Grand Prix probojoval Aleš Opatrný se svojí stájovou jedničkou Forewerem. Základním kurzem prošel s nulou na bodovém kontě, což zopakoval i v rozeskakování a v nejrychlejším čase si dojel pro vítězství. Ve stejné soutěži se představila kromě Opatrného i teprve sedmnáctiletá Sára Vingrálková v sedle desetiletého Kas - Sini DC. Základní kolo soutěže s ním dokončila s jednou chybou, což i v jejím případě znamená splnění minimálních kvalifikačních požadavků způsobilosti pro účast na olympijských hrách.

Čtyřhvězdová kvalifikace se měla při Sunshine Tour jet i čtvrtou březnovou neděli, ale parkurová série kvůli šíření nového typu koronaviru Covid-19 byla předčasně ukončena. Grand Prix CSI3* naplánovaná na neděli 15. března byla přesunuta na sobotu a startoval v ní i čerstvě dvojnásobný otec Ondřej Zvára s Cento Lanem. Právě s ním by chtěl do Tokia odcestovat, ale zatím má splněnou kvalifikaci pouze s méně zkušeným Quimerem.

Velkou cenu se Zvárovi s Cento Lanem podařilo překonat čistě a své kvality potvrdil i v rozeskakování, v němž nakonec obsadil šestý řádek konečné výsledkové listiny. Bezchybné základní kolo pro něj znamená splnění první poloviny kvalifikačního limitu. Kdy se bude moci pokusit splnit zbývající druhou část, to je aktuálně ve hvězdách. 

Mezinárodní jezdecká federace vyzvala všechny pořadatele, aby nejméně po dobu následujících čtyř týdnů všechny závody zrušily. Velmi pravděpodobné je, že se závodit nebude přinejmenším do konce dubna. Pokud nedojde k úpravám požadavků či prodloužení termínu, všem uchazečům o olympijskou účast bude zbývat již jen jeden měsíc.

Nervózní z aktuální situace kolem pandemie koronaviru Covid-19 jsou i jezdci, kteří mají veškeré kvalifikace splněné, jelikož rušení závodů jim komplikuje přípravu na olympijský start. Jediným Čechem, který má v tuto chvíli jistý start v Tokiu při soutěžích v jezdecké všestrannosti, je Miloslav Příhoda.K odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13B
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace