EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Endaltsev míří po třech letech do derby, dohlašovala i DS Pegas

 04.03.2021 13:22 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Tři roky po vítězství Blessed Kiss přihlásil trenér a majitel Igor Endaltsev dalšího koně do Českého derby. Mezi klasické naděje se vrací i tříletí DS Pegas, jejíž sestavu koní dohlášených do klasických dostihů vede jedničkový vítěz Vert Liberte.

reklama 12B

Devět dodatečných přihlášek dorazilo ve čtvrtek do první tří klasických dostihů sezony. Kromě očekávaného návratu koní DS Pegas, které nově připravuje Dalibor Török, přibyl v rámci prvních dohlášek nový zahraniční kandidát Českého derby.

Ve Francii působící trenér a majitel Igor Endaltsev se na tři roky staré vítězství klisny Blessed Kiss pokusí navázat s hřebcem L’Ienissei. Syn plemeníka Dariyana vlastní i přihlášku do Prix du Jockey Club a zatím absolvoval dva starty v Chantilly, z nichž vytěžil jedno čtvrté místo.

O tři z pěti dohlášek do Českého derby se postarala centrála Zhoř u Jihlavy. Vedle vítěze loňského Gerschova memoriálu Vert Liberte a bělouše Tcheque King nominovala stáj DS Pegas i dosud nestartovavší vlastní odchovankyni Dakotu, dceru jedničkové vítězky Dorotky. Dohlášen byl také český odchovanec Dancing Indian ze stáje Orling, syn výborné Diany Rosensturm.

 

Česká přihláška do Prix du Jockey Club: Debut nám napoví, říká Luka

 

Do Českého derby v tuto chvíli předběžně směřuje 60 koní, škrtnuta byla pouze polská klisna Tyche.

Nová jména se ve čtvrtek objevila i mezi kandidáty Velké jarní ceny. Kromě již zmíněného Vert Liberte to jsou vítěz z prosincového Deauville čerstvá francouzská posila trenéra Zdena Koplíka a stáje MANEKO Nico, sestra Kristiana a Krasavy Kanada a debutující ryzák Blue Evoque.

Na přihláškách Velké jarní ceny zůstává 26 koní, v Jarní ceně klisen ještě o dva více.

Ilustrační foto: Marcela KozováK odběru se přihlašte ZDE!

 

Nový Jezdecký zpravodaj vychází každý pátek a je zcela zdarma. Přímo do vašeho e-mailu vám jednou týdně doručíme to nejzajímavější z našich webů - zpravodajství napříč disciplínami, rozhovory, podcasty i videa. Už nikdy vám nic podstatného z našeho servisu neunikne!

 

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i protřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:
 

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace