reklama 11B


Enable a Frankie Dettori to dokázali. Dali Anglii vítězné sbohem

 22.08.2019 17:22 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Už za měsíc a půl se hnědka Enable pokusí o bezprecedentní třetí vítězství za sebou v Ceně vítězného oblouku a poté uzavře svou bohatou kariéru. Ve čtvrtek naposled potěšila své fanoušky na domácí půdě a naposled si podmanila závodiště v Yorku.

reklama 12A
Fantastická klisna Enable se rozloučila s britskými dostihy vítězně. Pětiletá hnědka ze stáje Khalida Abdullaha ve čtvrtek podruhé v kariéře zvítězila v Yorkshire Oaks (2400 m). Zaznamenala tak třinácté vítězství ze čtrnácti startů, desátou grupu 1 a sumou vyběhaných dotací se přehoupla přes 9,5 milionu liber.
 
Trenér John Gosden se před startem obával taktických manévrů, neboť kromě Enable a její tréninkové kolegyně Lah Ti Dar běžely pouze dvě další klisny, obě z tréninku Aidana O’Briena.
 
Frankie Dettori v sedle favoritky však ošemetnou situaci vyřešil s přehledem. Hned v úvodu poslal Enable na špici a udal svižné tempo. V cílové rovině navzdory krátké snaze Magical s Ryanem Moorem snadno od soupeřek odešel. Enable zvítězila lehce o 2 3/4 délky v čase 2:29,9.
 

Čtěte více: Poslední test před dostihem roku. Nagano Golda pojede opět Soumillon

 
"Byl to úžasný výkon. Po startu nemělo smysl ji brát zpátky, protože je rychlá z boxů. Žokej říkal, že poslední dva furlongy výrazně zrychlila," poznamenal Gosden.
 
"Mám slzy v očích, protože dnes to bylo naposled, co se představila v Anglii. Je tak svělá, proto je to tak emotivní," dodal dojatý Dettori.
 
Klisnu čeká poslední dostih kariéry první říjnovou sobotu v pařížském Longchamp, kde se pokusí o rekordní třetí vítězství v nejbohatším evropském dostihu za sebou. Mezi jejími soupeři by měl být i šampion českých vytrvalců Nagano Gold. Ten absolvuje svůj poslední start před "Arc" tuto neděli v Grand Prix de Deauville.
 
 
Foto: Petra Mikeskováreklama 13D
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

• 29. 2. od 9.45 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Brně

 

Další plánované přenosy na EquiTV.cz:

• 8. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Královicích

• 14. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF skoky v Tlumačově

• 15. 3. od 8.00 hod.: Zimní jezdecký pohár ČJF spřežení v Tlumačově

• 20. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - drezura

• 20. 3. od 14.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - voltiž

• 20. 3. od 19.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

• 21. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky a spřežení

• 22. 3. od 8.00 hod.: Jezdecký festival v Královicích - skoky

 

• Nalaďte si jezdecké rádio! Podcasty EquiTV poslouchejte na www.equiradio.cz

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace