reklama 11B

reklama

Devadesátka EquiTV: Hřebec Ikares Karsit hvězdou finále KMK v Písku

 17.09.2019 18:45 | AUTOR: Josef Malinovský

ikonka

V areálu Zemského hřebčince v Písku vrcholil ve dnech 13. až 15. září chovatelský skokový seriál Kritéria mladých koní. Nejvýraznějším koněm celého finále byl jednoznačně šestiletý hřebec Ikares Karsit. Podívejte se na Devadesátku EquiTV.

reklama 12C

VIDEO REPORTÁŽ NAJDETE POD TÍMTO ODKAZEM - KLINĚTE!

 
Na novém kolbišti se sešla více než stovka mladých koní, a tak hodnotící komisi ve složení Luboš Kozák, Roman Drahota a Jan Chýle čekal opravdu perný víkend. V kategorii čtyřletých klisen byl bodový rozdíl na medailových pozicích velmi těsný. Nejvyšší hodnocení, celkových 50,634 bodu, získala holštýnská klisna Ashley de Talm v sedle se svým majitelem Janem Bubnem. Sobotní vedení si i po druhém kole udržel a ve své kategorii s hodnocením 53,766 zvítězil svěřenec Ondřeje Nágra, pětiletý hřebec Cornessini po hvězdném hřebci Cornet Obolensky.
 
Kategorii pětiletých klisen vyhrála velmi těsným rozdílem jedné desetiny sekundy Jimmy Jane v sedle s Janem Štětinou, a to především díky svému znatelně lepšímu projevu ve druhém kole. Zdeněk Žíla představil nejlépe hodnoceného pětiletého hřebce, tlumačovského Cannora po hřebci Cannavaro z matky po Catango Z, který získal součtem 54,833.
 
Těsný byl i souboj o medaile v kategorii šestiletých klisen, kde nakonec nejlepší hodnocení získala Reiky s Jiřím Hruškou, konkrétně 53,567 bodu. Jedná se o českou klisnu po hřebci Aristo Z z matky po Federweisser. Nejvýraznějším koněm celého finále byl jednoznačně šestiletý hřebec Ikares Karsit, jehož na parkuru předváděla Tereza Mücková. Syn hřebce Im Special de Muze z matky po Chin Chin získal od komise absolutně nejvyšší hodnocení. Součet jeho jednotlivých známek, mezi nimiž padla dokonce i desítka, byl 56,834.reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace