reklama 11B

Dakota se rozloučila s Českem vítězně, Sir Bowtieman překvapil Lipsko

 07.07.2022 22:20 | AUTOR: Martin Cáp

ikonka

Dvě vítězství českých koní v zahraničí se ve čtvrtek povedla v rozmezí tři čtvrtě hodiny. Dakota z DS Pegas nadchla velkým závěrem v pařížském Longchamp a po doběhu změnila majitele, Sir Bowtieman se v Lipsku vzepřel pozici největšího outsidera.

reklama 12A

Krásným závěrem z posledního místa vyhrála čtyřletá hnědka Dakota z DS Pegas ve čtvrtek večer v Longchamp. Triumf v prodejní Prix d’ Argences (2000 m, 19 000 eur) zároveň pro dceru výborné Dorotky znamenal loučení s českým turfem - po doběhu na ni bylo podáno několik nabídek a nakonec změnila majitele za 18 449 eur.

Svěřenkyně Dalibora Töröka odskakovala jako outsiderka 24:1. Aurelien Lemaitre jí dopřál poklidný dostih na chvostu pole, než 500 metrů před cílem klisnu požádal o zrychlení a Dakota nasadila k velké koncovce. Na distanci se posunula na úroveň nejlepších a v cíli byla o krk první.

Vlastní odchovankyně Jiřího Trávníčka zvítězila potřetí z devíti startů. Loni ovládla jedničkovou Cenu tříletých klisen, ale v Oaks se nedostala přes páté místo. Aktuální sezonu zahájila lehkým vítězstvím v pražské Ceně Moser, následovala šestá příčka ve Velké ceně Slovenska.

 

Čtěte také: Dusigrosz zastoupil Aenease. Memoriál Evy Palyzové nadále patří Váňovi

 

Čtvrteční večer byl pro české barvy úspěšný i v Lipsku. Pětiletý Sirbowtieman ze stáje Arenzo triumfoval stylem start - cíl v závěrečném dostihu dne Auf Wiedersehen zum Matinee-Renntag (E, 2000 m, 4000 eur).

Hřebce trenéra Artura Resulova vyslali sázející v roli největšího outsidera 175:10, ale žokej Koen Clijmans nasadil optimální tempo a v cíli se o hlavu ubránil velkému útoku dvojice soupeřů, kteří si v mrtvém doběhu rozdělili druhé místo.

Čtvrtá místa ve čtyřkových handicapech získali další zástupci stáje Arenzo Solar Park a Ideal Grace, zatímco Moonlight Shadowovi scházelo z šestého místa jen půl délky na poslední honorář.

Foto: Eva KopečnáSledujete novinky o koních, jezdectví a dostizích na Jezdci.cz a pouštíte si pravidelně vysílání EquiTV.cz a EquiRadia.cz? Máme pro vás novinku - spouštíme Fancluby Jezdci.cz a EquiTV.cz EquiRadio.cz, jejichž prostřednictvím můžete podpořit další existenci našeho zpravodajství.

Zaplacením ročního nebo půlročního příspěvku umožníte, aby veškerý redakční obsah s výjimkou bonusů pro členy fanclubu zůstal nadále volně přístupný všem uživatelům a přímo se tak budete podílet i na propagaci všech koňských sportovních disciplín. Zároveň dostanete přednostní přístup k velké části našich materiálů, které si můžete přečíst v časovém předstihu, pravidelnou možnost získat různé slevy na zboží našich partnerů a účast v soutěžích o ceny.

Roční členství ve Fanclubu Jezdci.cz stojí 600 Kč, půlroční příspěvek je 300 Kč. Pokud chcete být členem obou fanklubů Jezdci.cz i EquiTV.cz, můžete využít zvýhodněnou variantu 1000 Kč (roční) a 500 Kč (půlroční). Další podrobnosti najdete na tomto odkazu.

Newsletter a komunity na síti

Kromě největšího českého serveru o koních Jezdci.cz, internetové televize EquiTV a stále populárnějšího EquiRadia pro vás připravujeme i pravidelný newsletter Jezdecký zpravodaj, který jednou týdně shrnuje vše podstatné z koňského dění a každý pátek ho doručujeme přímo do vašeho e-mailu.

K odběru toho nejlepšího z našeho zpravodajství se můžete přihlásit ZDE!

Novinky z jezdectví a dostihů můžete sledovat i prostřednictvím našich specializovaných skupin na Facebooku! Spravujeme pro vás:

Máme rádi parkury Jezdci.cz

Máme rádi dostihy Jezdci.cz

Máme rádi drezuru Jezdci.cz

Máme rádi vozatajství Jezdci.cz

Máme rádi všestrannost Jezdci.cz

Máme rádi reining a western Jezdci.cz

Máme rádi voltiž Jezdci.cz

Máme rádi vytrvalost Jezdci.cz

Máme rádi pony sport Jezdci.cz

FB Jezdci.cz

FB Jazdci.sk

FB EquiTV.cz a EquiRadio.cz


reklama 13C
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE